Menu
1 / 4
Aktualności /

12 września otwarcie stadionu i mityng Karpacz Open

12 września otwarcie stadionu i mityng Karpacz Open
12 września otwarcie stadionu i mityng Karpacz Open 12 września otwarcie stadionu i mityng Karpacz Open 12 września otwarcie stadionu i mityng Karpacz Open 12 września otwarcie stadionu i mityng Karpacz Open

Na lekkoatletycznej mapie Polski pojawia się nowy punkt – to stadion im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu. Uroczyste otwarcie obiektu już 12 września – będzie ono połączone z mityngiem Karpacz Athletics Open, w którym wezmą udział gwiazdy polskiej lekkoatletyki.

Wkomponowany między wzgórza, nad którymi w tle dominuje główne pasmo Karkonoszy, może być uznany za jeden z najbardziej malowniczych stadionów lekkoatletycznych w Polsce. Już 12 września zostanie on oficjalnie otwarty i zyska wyjątkową patronkę – zmarłą przed rokiem siedmiokrotną medalistkę olimpijską Irenę Szewińską. Jak zapewniają władze karkonoskiego miasta stadion będzie intensywnie wykorzystywany, a jego zdecydowanym atrybutem ma być górskie położenie.

- Stadion jest jednym z najwyżej położonych obiektów lekkoatletycznych w Polsce. Jestem przekonany, że będzie świetnym ośrodkiem treningowym dla kadry lekkoatletycznej, która odnosi ostatnio tak spektakularne sukcesy jak zwycięstwo w drużynowych mistrzostwach Europy. Chcemy gościć w Karpaczu czołowych sportowców, tworzymy im świetne warunki. Liczymy także na wiele zgrupowań młodzieżowych, a w 2020 roku chcemy gościć mistrzostwa Polski w biegach. – relacjonuje burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. 

Uroczyste otwarcie stadionu lekkoatletycznego uświetnią swoją obecnością gwiazdy Królowej Sportu. W Karkonosze 12 września przyjadą Piotr Lisek, Konrad Bukowiecki oraz Piotr Małachowski. Wezmą oni udział w mityngu zorganizowanym z okazji przekazania stadionu do użytkowania. 

Świetnie, że Karpacz stawia na lekkoatletykę i zbudował stadion. Nie mogę się doczekać startu na nowym obiekcie. Słyszałem, że jest pięknie położony i ma bardzo dobrze przygotowaną rzutnię. Mieszkańców miasta i turystów zapraszam na mityng otwarcia stadionu, będę się starał popisać naprawdę dalekimi rzutami. – zapewnia Piotr Małachowski. 

Mityng Karpacz Athletics Open i uroczyste otwarcie stadionu już 12 września. Wejście na wydarzenie będzie bezpłatne.

Informacja prasowa / foto: Robert Sienkiewicz

Powrót do listy

Więcej