Menu
1 / 0
Aktualności /

Polacy w czołówce finału Diamentowej Ligi w Brukseli

Polacy w czołówce finału Diamentowej Ligi w Brukseli

Dobrze spisali się Polacy w finałowym mityngu Diamentowej Ligi – najwyższą, czwartą, lokatę zajęła w skoku wzwyż Kamila Lićwinko.  

W konkursie oprócz Polki wzięło udział aż 12 zawodniczek. Belgowie dokooptowali do finału cyklu swoją znakomitą wieloboistkę Nafissatou Thiam, która legitymuje się tegorocznym rekordem życiowym 2.02. Mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro uzyskała w Brukseli taki sam wynik jak Polka – 1.95 – i została sklasyfikowana na trzecim miejscu. O ostatecznej kolejności zdecydowała wysokość 1.93, którą nasza zawodniczka pokonała w drugim skoku, a Belgijka już w pierwszej próbie. Konkurs wygrała Marija Łasickiene – zwycięstwo odniosła z wynikiem 1.99.

Piotr Małachowski ponownie w tym sezonie rzucił ponad 64 metry, a wynik 64.78 z drugiej kolejki belgijskiego mityngu pozwolił mu na zajęcie piątego miejsca. Pierwszy w historii triumf dla Szwecji w finałowej odsłonie Diamentowej Ligi odniósł Daniel Ståhl. Potężny Skandynaw zwycięstwo zapewnił sobie już w pierwszej serii posyłając dysk na odległość 68.68.

Wysoką formę utrzymuje Marcin Lewandowski. W biegu na 1500 metrów nasz reprezentant był szósty uzyskując czas 3:34.36. Rezultat ten jest jego czwartym najlepszym w karierze. W stolicy Belgii najlepszy był Timothy Cheruiyot (3:30.22).

Pełne wyniki: Bruksela

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk 

Powrót do listy

Więcej