Menu
1 / 0
Aktualności /

Mecz w Mińsku: dublet młociarzy, świetny Bukowiecki. Europa liderem po I dniu

Mecz w Mińsku: dublet młociarzy, świetny Bukowiecki. Europa liderem po I dniu

Paweł Fajdek rzucił ponad 80 metrów i zwyciężył – przed Wojciechem Nowickim – w konkursie młociarzy podczas rozgrywanego w Mińsku meczu Europa – Stany Zjednoczone. Znakomicie spisał się Konrad Bukowiecki, drugi w pchnięciu kulą. Po I dniu zmagań Europa z dorobkiem 331 punktów jest liderem.

Mistrz świata u progu kolejnej edycji globalnego czempionatu prezentuje coraz lepszą formę. Fajdek miał w Mińsku tylko dwie mierzone próby, ale w obu uzyskał wynik lepszy od najdalszego rzutu drugiego w konkursie Wojciecha Nowickiego. Podopieczny Jolanty Kumor konkurs otworzył rzutem na 79.83, a w trzeciej serii poprawił się na 80.71. Wspomniany Nowicki drugie miejsce zapewnił sobie rzutem na 78.33.

Świetnie zaprezentował się Konrad Bukowiecki. Polski kulomiot miał znakomitą pierwszą część konkursu, w której poprawiał się z kolejki na kolejkę. Zawody zaczął od pchnięcia na 21.70, później było 21.85 oraz finalnie 21.92. Miński rezultat to czwarty wynik w karierze Bukowieckiego. Nasz reprezentant uległ na stadionie Dynama jedynie Darrellowi Hillowi – Amerykanin pchając 22.35 zasygnalizował wysoką formę w kontekście zaczynających się za niespełna 3 tygodnie mistrzostw świata.

W biegu na 400 metrów, wygranym z czasem 51.01 przez Wadeline Jonathas, trzecia była Iga Baumgart-Witan (51.52), a szósta Justyna Święty-Ersetic (52.35). Na tym samym dystansie w gronie panów piąty był Karol Zalewski (46.57, wygrał Micheal Cherry – 45.13).

Polscy zawodnicy w I dniu meczu zdobyli dla zespołu Europy 36 punktów. Jutro ten dorobek postarają się znacznie powiększyć m.in. Adam Kszczot, Piotr Lisek czy Paulina Guba.

Transmisja z II dnia meczu Europa – Stany Zjednoczone w TVP Sport od 19:55.

Pełne wyniki: Mińsk

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk 

Powrót do listy

Więcej