1 / 0

37 medali Polski na półmetku ME Masters

Po pięciu dniach 21. Mistrzostw Europy Masters rozgrywanych na trzech stadionach w pobliżu Wenecji Polacy mają w swym dorobku 11 złotych, 14 srebrnych i 12 brązowych medali.

Para naszych zawodników wygrała po dwie konkurencje. 47-letni miotacz Mariusz Walczak rzucił młotem (7.26 kg) na odległość 59.86 wyprzedzając srebrnego medalistę aż o ponad 12 i pół metra, z prawie dwumetrową przewagą zawodnik AZS-AWF Warszawa wygrał konkurs w rzucie ciężarkiem (15.88 kg).
Dużo trudniej przyszły zwycięstwa Jakubowi Adamczykowi, który na pożegnanie kategorii M-35 (26 bm. skończy 40 lat) na ostatnich metrach dystansu wywalczył złoto w biegu na 400 m przez płotki (54.22) i nieco łatwiej triumfował również na płaskim dystansie jednego okrążenia (50.15).
Marek Mielcarek (M70) – 300 m przez płotki – 51.21
Nasi reprezentanci ustanowili już 14 rekordów Polski, aż trzy były dziełem Renaty Szykulskiej (W45).
Na listach startowych mistrzostw zamieszczono nazwiska 122 naszych reprezentantów.
Mistrzostwa Europy we Włoszech – rozgrywane na trzech stadionach, w Jesolo, Caorle i w Eraclei – potrwają do niedzieli.

Dorobek medalowy i nowe rekordy Polski (opracowanie Mirka Łuniewskiego):     ME-POLSKA
Strona mistrzostw:   ME MASTERS
Na zdjeciu: dekoracja medalowa z udziałem Jakuba Adamczyka, po prawej – Krzysztof Ratajczyk (szef polskiej ekipy), po lewej – Marta Knut (z Grudziądza, odpowiedzialna za dekoracje)