Menu
1 / 0
Aktualności /

Ostrowska i Kościów najlepsi w 21. Memoriale Michała Barty

Ostrowska i Kościów najlepsi w 21. Memoriale Michała Barty

W chłodne i pochmurne przedpołudnie na kameralnym stadionie lekkoatletycznym przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu rozegrano 21. Memoriał Michała Barty – tradycyjne zakończenie sezonu polskich oszczepników.

Jak co roku na zaproszenie Dariusza Trafasa, niegdysiejszego rekordzisty Polski, nad Bałtyk przyjeżdżają czołowi oszczepnicy. W tym roku grona tego nie uzupełnili Marcin Krukowski i Cyprian Mrzygłód – ten pierwszy szlifuje w Turcji formę przed mistrzostwami świata, drugiego z tej części sezonu wykluczył uraz. Ich nieobecność wykorzystał Dawid Kościów, który wygrał z wynikiem 76.82. Drugi był Łukasz Grzeszczuk, trzeci Krystian Bondarenko. W konkursie kobiet, przy absencji również trenującej już w Turcji Marii Andrejczyk, najlepsza była Aleksandra Ostrowska. Podopieczna Leszka Walczaka uzyskała 55.65, czyli drugi wynik w karierze (dalej rzucała jedynie w 2015 roku gdy zdobywała brąz mistrzostw Europy U20). 

Mityng poświęcony jest pamięci Michała Barty – trenera i wychowawcy wielu pokoleń oszczepników. Do jego najwybitniejszych podopiecznych należeli Mirosław Szybowski oraz Dariusz Trafas. Michał Barta, twórca kołobrzeskiej szkoły oszczepu, zmarł nagle w sierpniu 1996 roku. Od zeszłego roku jego imię nosi stadion lekkoatletyczny zbudowany przy kołobrzeskim liceum.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej