Menu
1 / 0
Aktualności /

Łomżyńska mila charytatywna. Bieg dla Justyny

Łomżyńska mila charytatywna. Bieg dla Justyny

20 października 2019 roku na stadionie miejskim w Łomży odbędą się zawody charytatywne, których celem oprócz aspektu sportowego jest pomoc Justynie Korytkowskiej, łomżyńskiej mistrzyni biegów długodystansowych.

W maju tego roku u Justyny zdiagnozowano nowotwór, a następstwem tego były dwie operacje i chemioterapia. Łomżyńskie środowisko sportowe zaproponowało, aby zorganizować zawody z których dochód zostanie przeznaczony na koszty leczenia, rehabilitacji oraz powrotu do sportu wybitnej lekkoatletki. Opłata startowa wynosi minimum 20 zł od osoby. z czego 10zł jest na organizację imprezy, a reszta jest przeznaczona dla Justyny.                   

Zawody rozpoczną się o 11.00, zawodnicy będą startować co 12 minut w seriach po 20 osób. Wszyscy uczestnicy będą podzieleni na 11 kategorii wiekowych, w których pierwsza trójka otrzyma puchary, a każdy z uczestników pamiątkowy medal. Będzie również kategoria open, najstarszy i najmłodszy uczestnik oraz osoba mieszkająca najdalej od Łomży. Profesjonalny pomiar czasu zapewni firma Domtel-Sport. Czas umili śpiewem Hanna Zlagodukh, a dla pierwszych zapisanych 300-tu osób Sandra Stępowska przygotuje ciastka-medale w kształcie serca. Będą pokazy harcerzy ze Śniadowa oraz licytacje obrazów, sprzętu i gadżetów sportowych (min. od medalistów z ostatnich Mistrzostw Świata w  Doha). Będzie również zbiórka publiczna do puszek.

Zapisy na stronie domtel-sport.pl (zgłoszenia do imprez masowych NOWE) do 17 października, po tym czasie można będzie jeszcze zapisać się w dniu imprezy.         

Zapraszamy wszystkich, którzy mają potrzebę serca  do wzięcia udziału w biegu na 1 milę (15-100 lat), ½ mili (14-12lat), 1/4 mili (11lat  i młodsi)  lub do przybycia na stadion, kibicowania oraz wzięcia udział w licytacji. Akcję wspomogła rzesza sponsorów, których pomoc w całości tak jak i wpływy z licytacji otrzyma Justyna. Licytowane są fanty sportowe od Joanny Fiodorow, Wojciecha Nowickiego, Kamili Lićwinko, Piotra Łobodzińskiego, Konrada Bukowieckiego, Karola Zalewskiego, Przeysława Babiarza i Igi Baugmart-Witan. 

Link do grupy na licytację i nazwa grupy to Licytacje dla Justyny Korytkowskiej – I Łomżyńska Mila Charytatywna  https://www.facebook.com/groups/493457174540563/  

Informacja  prasowa

Powrót do listy

Więcej