1 / 0

Oficjalna punktacja mityngów Premium EAA w 2007 r.

Najwyższe lokaty w historii zajęły polskie mityngi w punktacji zawodów EAA Premium w br. Bydgoszczanie (Europejski Festiwal LA) uplasowali się na 2. miejscu za greckim Rethymno, a warszawski Memoriał J. Kusocińskiego został sklasyfikowany na 4. pozycji.

Najwyższe lokaty w historii zajęły polskie mityngi w punktacji zawodów EAA Premium w br.
Bydgoszczanie (Europejski Festiwal LA) uplasowali się na drugim miejscu za greckim Rethymno, a warszawski Memoriał Janusza Kusocińskiego został sklasyfikowany na czwartej pozycji, wyprzedzony jeszcze przez zawody w begijskim Heusden.

W 2007 r. kategorię Premium EAA otrzymało 14 mityngów, ale tylko 9 z nich spełniło wszystkie przepisy EAA. Punktację obliczono na podstawie tabel węgierskich (wyd. 2005 r.) biorąc pod uwagę 72 wyniki: po 5 rezultatów w 14 konkurencjach plus dwa najlepsze z pozostałych.

Ponadto wymaga się, aby w danej konkurencji startowało minimum 6 zawodników, w tym z co najmniej 3 różnych krajów europejskich.

Punktacja mityngów Premium EAA w 2007 r.