Menu
1 / 0
Aktualności /

Pamiątkowe medale na gali 100-lecia PZLA

Pamiątkowe medale na gali 100-lecia PZLA

Choć od gali 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki minęło już trochę czasu, warto jeszcze raz wrócić do tego wydarzenia.

Miniona galą łączyła dwa ważne dla polskiej lekkoatletyki wydarzenia. Po pierwsze była to okrągła, setna rocznica istnienia PZLA. Po drugie wręczone zostały nagrody podsumowujące miniony sezon lekkoatletyczny - Złote Kolce. Wydarzenie uświetniła obecność wielu gości, m. in.: Prezydent RP Andrzej Duda, Lord Sebastian Coe - szef World Athletics oraz Svein Arne Hansen - szef European Athletic. W trakcie uroczystości rozdano również okolicznościowy zestaw upamiętniający stulecie PZLA przygotowany przez MCC Medale - oficjalnego dostawcę medali PZLA w 2019 roku.

 

Pamiątkowe medale z okazji 100 rocznicy istnienia PZLA

Przygotowane na setną rocznicę istnienia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zawierały medale przygotowane w trzech wersjach. Każdy z wzorów na awersie przedstawiał jedną z konkurencji lekkoatletycznych - bieg przez płotki, rzut młotem lub skok wzwyż. Na rewersie umieszczone było natomiast logo PZLA, daty “1919-2019” oraz napis “100 LAT POLSKIEGO ZWIĄZKU LEKKIEJ ATLETYKI”. Medale umieszczone były w przygotowanym na tę okazję etui, w którym poza pamiątkowymi krążkami znalazły się również drukowane karty z podziękowaniem.

mcc-medale-zestaw-pzla

Elementem zestawu były również przypinki okolicznościowe, do których dołączona była specjalna dedykacja skierowana do obdarowanych nimi osobistości. Na małym, odlewanym pinsie uwieczniono logo Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz daty ”1919-2019”.

 

Medale 100 lecia PZLA dla OZLA

W grudniu 2019 roku w ramach współpracy PZLA i MCC Medale do Okręgowych Związków Lekkiej Atletyki zostaną przekazane medale 100 lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a także breloki.

 

Kolejny rok współpracy z MCC Medale za nami

Złote Kolce - wyróżnienie rozdane w trakcie gali, które trafiło do Joanny Fiodorow (zdobywczyni srebrnego medalu mistrzostw świata w Dausze oraz Marcina Lewandowskiego (zdobywcy brązowego medalu mistrzostw świata w biegu na 1500 metrów) było podsumowaniem minionego roku w lekkiej atletyce.

I choć do końca roku pozostało jeszcze trochę czasu, koniec sezonu lekkoatletycznego jest dobrą okazją do podsumowania współpracy MCC Medale z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki w 2019 roku. Firma odpowiedzialna była za dostarczenie ponad 1500 medali sportowych na więcej niż 30 wydarzeń organizowanych przez PZLA w tym sezonie. Krążki przygotowane przez MCC Medale zawisły na szyjach uczestników PZLA Mistrzostw Polski, I Memoriału Ireny Szewińskiej, Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego. Firma przygotowała również medale na ogólnopolskie zawody organizowane w ramach programu “Lekkoatletyka dla każdego!”

medale-sportowe-pzla-2019

Poza medalami sportowymi MCC Medale odpowiadała również za wykonanie wspomnianych wcześniej medali okolicznościowych z okazji stulecia istnienia Polskiego Związku Lekkoatletycznego oraz pamiątkowych przypinek na tę samą okazję.

Jednym z elementów współpracy z firmą MCC Medale była również kampania “Medale dla najlepszych”, której twarzą została reprezentantka Polski - Justyna Święty-Ersetic, mistrzyni Europy w biegu na 400m i w sztafecie 4×400m z Berlina (2018), wicemistrzyni świata w sztafecie 4x400m z Doha (2019).

justyna-swiety-ersetic-mcc-medale

W ramach akcji, której celem było pokazanie oraz docenienie wysiłku, który zawodnicy - niezależnie od szczebla zmagań, na którym występują - wkładają w przygotowania do zdobycia medali. Firma przeprowadziła również kilka wywiadów, m. in. z Tomaszem Majewskim, Konradem Bukowieckim oraz wspomnianą już wcześniej Justyną Święty-Ersetic. Wspomniane teksty znaleźć można na stronie MCC Medale.

 

Powrót do listy

Więcej