1 / 0

Sewilla: zwycięstwo Paszkiewicz w półmaratonie

25. półmaraton EDP Medio Maratón de Sevilla zakończył się zwycięstwem Izabeli Trzaskalskiej-Paszkiewicz, która czasem 1:11:09 ustanowiła rekord życiowy.

Bieg kobiet przez ponad 15 kilometrów prowadziła Brytyjka Lilly Partridge (triumfatorka imprezy w 2018 r.) – 5 km: 16:56, 10 km: 33:42, 15 km: 50:44 – tuż za nią przez cały czas znajdowała się Polka, która popisała się skutecznym finiszem. Drugie miejsce ze stratą pięciu sekund zajęła Hiszpanka Marta Galimany, Lily Partridge była trzecia z wynikiem 1:11:31. Na piątej pozycji uplasowała się Iwona Lewandowska-Bernardelli z rezultatem 1:14:07.
Rywalizację mężczyzn wygrał Włoch (urodzony w Erytrei) Eyob Faniel (1:00:44, rekord trasy), kolejne lokaty zajęli Etiopczycy Kasahy Atsebha Kasa (1:00:46) i Agunafr Bekele (1:01:35).
Izabela Paszkiewicz po raz ósmy w karierze wygrała bieg na dystansie 21.0975 km, po raz pierwszy za granicą.
W Sewilli poprawiła rekord życiowy o 24 sekundy, szybciej od niej z Polek biegały tylko:
1:09:54 Karolina Nadolska 26.03.2017 Poznań
1:10:06 Katarzyna Kowalska 02.04.2016 Praga (oficjalny rekord Polski)
oraz na trasie ze zbyt dużym spadkiem – 1:11:08 Marzanna Helbik 13.03.1994 Lizbona
W tegorocznych tabelach europejskich podopieczna trenera Marka Jakubowskiego zajmuje trzecie miejsce (za parą Brytyjek) tuż przed Karoliną Nadolską (1:12:24 Santa Pola).

Pełne wyniki:   SEWILLA