Menu
1 / 4
Aktualności /

Zagraniczne sławy rywalami Polaków na Orlen Cup Łódź 2020

Zagraniczne sławy rywalami Polaków na Orlen Cup Łódź 2020
Zagraniczne sławy rywalami Polaków na Orlen Cup Łódź 2020 Zagraniczne sławy rywalami Polaków na Orlen Cup Łódź 2020 Zagraniczne sławy rywalami Polaków na Orlen Cup Łódź 2020 Zagraniczne sławy rywalami Polaków na Orlen Cup Łódź 2020

Utytułowani lekkoatleci z całego świata będą rywalami polskich gwiazd Królowej Sportu podczas mityngu Orlen Cup Łódź 2020, który już 11 lutego odbędzie się w Atlas Arenie.

Lekkoatletyczny mityng Orlen Cup ponownie zgromadzi w Mieście Włókniarzy prawdziwe sławy sportu. Medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzostw Europy i świata przybędą już 11 lutego do Łodzi, by z jak najlepszej strony zaprezentować się polskim kibicom. Ich pojedynki z polskimi bohaterami rozgrzeją Atlas Arenę do czerwoności.

- Jedną z najciekawszych konkurencji będzie skok o tyczce. Zaprosiliśmy do Łodzi świetnych zawodników. Będzie zatem Kanadyjczyk Shawn Barber, który w karierze skakał już 6 metrów i jest halowym rekordzistą Ameryki Północnej, a na koncie ma także wywalczony 5 lat temu w Pekinie tytuł mistrza świata. Obok niego pojawi się także wschodząca gwiazda, czyli Grek Emanuil Karalis. To młody zawodnik, poprawiał rekordy świata w kategorii juniora młodszego, a teraz fruwa już 5.80. Jestem przekonany, że ci panowie wspólnie z Piotrem Liskiem i Pawłem Wojciechowskim stworzą świetne widowisko – mówi Artur Partyka, przedstawiciel organizatora.

Nie mniej emocji niż w skoku o tyczce zapowiada się w pchnięciu kulą. Niemiecki mistrz tej specjalności David Storl od dekady toczy pasjonujące pojedynki z polskimi mocarzami.

- W 2012 Niemiec był wicemistrzem olimpijskim, zdobywał też liczne medale mistrzostw Europy i świata w hali oraz na stadionie. Kilka lat temu jego potyczki z Tomaszem Majewskim były ozdobą wielu mityngów. 11 lutego w Atlas Arenie Storl będzie rywalizował z innymi  biało-czerwonymi. Tym razem z duetem Michał Haratyk – Konrad Bukowiecki – zapowiedział Artur Partyka, dodając, że w konkursie nie zabraknie także mistrza Afryki Chukwuebuka Enekwechi.

Formę Kamili Lićwinko sprawdzą medalistka mistrzostw Europy Chorwatka Ana Simić oraz utalentowana zawodniczka młodego pokolenia, czyli pochodząca z Białorusi aktualna mistrzyni świata juniorek Karyna Taranda.

Na bieżni interesująco zapowiada się bieg panów na dystansie 60 metrów. W blokach startowych zameldują się m.in. Brytyjczyk Richard Kilty i Amerykanin Mike Rodgers. Obaj są doskonale znani polskim kibicom. Ten pierwszy w 2014 roku został w Sopocie halowym mistrzem świata. Później stawał również na podium letnich mistrzostw Europy. Drugi z bohaterów sprintu to trzykrotny medalista światowego czempionatu w biegu rozstawnym 4 x 100 metrów. Indywidualnie był przed dziesięciu laty halowym wicemistrzem świata na 60 metrów.

Liczne atrakcje czekają także na najmłodszych. Już 10 lutego odbędą się zawody dla dzieci, czyli organizowany pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Młody Orlen Cup. Wydarzenie, które współtworzy Fundacja Caroline LeFrak wspierająca od kilku lat rozwój polskiej lekkoatletyki. Wezmą w niej udział dzieci ze szkół podstawowych województwa łódzkiego. Wśród nich będą uczestnicy projektu Lekkoatletyka dla Każdego.

- Bardzo chcę podziękować ministrowi Witoldowi Bańce, który wspierał program Lekkoatletyka dla Każdego. Jestem przekonany, że ta współpraca będzie kontynuowana przez nową panią minister.  – podkreślił Lech Leszczyński, sternik Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

Dodatkową atrakcją mityngu będzie wyścig raczkujących dzieci. Zgłoszenia do tego wydarzenia przyjmuje Fundacja Polskiej Lekkoatletyki. 

Organizatorami mityngu są Miejska Arena Kultury i Sportu, Fundacja Polskiej Lekkoatletyki, Łódzki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Orlen Cup Łódź 2020 odbędzie się 11 lutego w Atlas Arenie. Początek wydarzenie o 17:00. Bilety na mityng dostępne są w serwisie ebilet.pl oraz kasach Atlas Areny. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi Telewizja Polska.

Informacja prasowa / foto: Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej