Menu
1 / 0
Aktualności /

Marcin Lewandowski trzeci w Liévin

Marcin Lewandowski trzeci w Liévin

Marcin Lewandowski zajął trzecie miejsce w biegu na 1500 metrów podczas mityngu Hauts de France Pas de Calais (World Athletics Indoor Tour) we francuskim Liévin. 

Polski średniodystansowiec uzyskał czas 3:38.10. Wygrał Samuel Tefera, który z wynikiem 3:35.54 został liderem światowych tabel.

Piąte miejsce w biegu na 800 metrów, z rezultatem 1:50.77, zajął Mateusz Borkowski. Pechowo zakończył się start w Liévin dla Adama Kszczota. Nasz zawodnik, który kilka lat temu poprawił we francuskiej hali rekord Polski, na 200 metrów przed metą upadł na skutek kolizji z Niemcem Reutherem i dotarł do mety daleko za rywalami. Zmierzono mu czas 2:28.85 i sklasyfikowano na siódmym miejscu. Wygrał Collins Kipruto – 1:46.34. Kszczot pozostał liderem cyklu World Athletics Indoor Tour, ale aby triumfować w tegorocznej odsłonie musi w piątek w Madrycie wygrać uzyskując czas na poziomie 1:45.85 albo liczyć na słabszy występ Kipruto.

W eliminacjach biegu na 60 metrów przez płotki najlepszy czas w sezonie – 8.01 – uzyskała Klaudia Siciarz. Kilkadziesiąt minut później, w finale, Polka pobiegła niewiele wolniej i finiszowała szósta osiągając rezultat 8.04. Na pierwszej rundzie swój udział w mityngu zakończyła Pia Skrzyszowska. Polska juniorka była czwarta w swoim biegu osiągając niezły czas 8.14. Mityng w Liévin zakończył się wygraną Amerykanki Nii Ali (7.92).

Paweł Wojciechowski po zaliczeniu 5.60 miał trzy nieudane podejścia do 5.70 i został sklasyfikowany na szóstym miejscu. Rekordzista świata Szwed Armand Duplantis zwyciężył, ale tym razem zaliczył „jedynie” 6.07. Trzy próby ataku na 6.19 zakończyły się dla urodzonego w 1999 roku zawodnika niepowodzeniem. Kolejną szansę na wyśrubowanie najlepszego wyniku w historii Duplantis będzie miał w niedzielę podczas mityngu w Clermont Ferrand. Gospodarzem tych zawodów jest Renaud Lavillenie.

Ósmy w biegu na 60 metrów przez płotki był Damian Czykier (7.78, w eliminacjach 7.73). Triumfował Pascal Martinot-Lagarde – z czasem 7.47 został liderem europejskich tabel.

Pełne wyniki: Liévin

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk 

Powrót do listy

Więcej