1 / 0

Łódzka LA w 2007 r.

Na stronie internetowej Łódzkiego Okręgu Związku Lekkiej Atletyki już znajdujemy podsumowanie 2007 r. Dziękujemy za nadesłany tekst i zachęcamy kolejne okręgi do przypomnienia sukcesów waszych zawodników.

Był to jeden z bardziej udanych sezonów w ostatnich latach dla Łódzkiego Okręgu Związku Lekkiej Atletyki. Osiągnięto sporo dobrych wyników, nasi zawodnicy brali udział w zawodach mistrzowskich na najwyższym szczeblu.

W mistrzostwach świata seniorów w Osace Daniel Dąbrowski (AZS Łódź) zdobył brązowy medal w sztafecie 4x400 m. Piotr Kędzia (AZS Łódź) wywalczył także brąz na Halowych Mistrzostwach Europy w Birmingham również w sztafecie 4x400 m.

W Mistrzostwach Europy Juniorów w Hengelo brąz wywalczył Adam Kszczot (RKS Łódź) w biegu na 800 m.

W mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych w sezonie halowym i letnim zawodnicy naszego Okręgu zdobyli 47 medali w tym 19 tytułów mistrzowskich.
Ustanowiono 14 rekordów Okręgu w sezonie halowym i 19 - w letnim.

W rozgrywkach I ligi seniorów i juniorów byliśmy reprezentowani przez AZS Łódź, który utrzymał się w lidze, natomiast zespół RKS Łódź wywalczył awans do I ligi seniorów zajmując drugie miejsce w II lidze.

Uzyskano łącznie 527 klas sportowych, w tym 2 klasy mistrzowskie międzynarodowe, 7 klas mistrzowskich i 32 klasy pierwsze.

Klasy mistrzowskie międzynarodowe zdobyli - Joanna Skibińska (MKS Aleksandrów Łódzki) i Daniel Dąbrowski (AZS Łódź).
Klasy mistrzowskie uzyskali - Teresa Dobija, Sandra Mazan, Piotr Kędzia (wszyscy AZS Łódź), Edyta Lewandowska, Sylwester Bednarek, Adam Kszczot (wszyscy RKS Łódź) i Aneta Sadach (LUKS Vis Ksawerów).

Nasi najlepsi lekkoatleci w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Seniorzy
Joanna Skibińska (MKS Aleksandrów Łódzki), Daniel Dąbrowski (AZS Łódź), Aneta Sadach (LUKS Vis Ksawerów), Edyta Lewandowska (RKS Łódź), Teresa Dobija (AZS Łódź), Piotr Kędzia (AZS Łódź) i Dominik Szewczyk (MUKS Park Zduńska Wola)

Juniorzy
Sylwester Bednarek (RKS), Adam Kszczot (RKS), Sebastian Porządny (AZS), Przemysław Michalski (MKLA Łęczyca) i Agata Bednarek (MULKS MOS Sieradz)

Juniorzy młodsi
Aleksandra Kociołek (MULKS MOS Sieradz), Izabela Ogórek (MKS Tomaszów Mazowiecki), rekordzista Polski juniorów młodszych w 8-boju - Rafał Krzeszewski (MSZS Kutno), Marcin Kosiorowski (MKS Aleksandrów) i Anna Pietrzak (Expom Krośniewice)

Młodzicy
Kacper Marcinkowski (MSZS Kutno), Aleksandra Wiśnik, Paulina Zielińska i Dominika Cierpich (wszyscy Start Łódź)

W Okręgu działa 38 sekcji LA, które klasyfikowane są za swoje osiągnięcia w Drużynowym Pucharze ŁOZLA.
W bieżącym sezonie Puchar zdobył AZS Łódź, przed RKS Łódź, MKS Aleksandrów Łódzki, MULKS MOS Sieradz, Startem Łódź i MKLA Łęczyca.

W województwie łódzkim znajdują się 4 stadiony z nawierzchnią tartanową oraz 3 hale. Ostatnio rozpoczął się remont hali RKS Łódź. Być może już na początku roku będzie można tam rozgrywać imprezy LA.