Menu
1 / 0
Aktualności /

Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się 23 lipca 2021 roku

Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się 23 lipca 2021 roku

Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca 2021 roku – potwierdził w poniedziałek Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Decyzja ta oznacza także przesunięcie lekkoatletycznych mistrzostw świata na sezon 2022.

Znicz olimpijski zapłonie nad Tokio niemal dokładnie rok po planowanej pierwotnie dacie rozpoczęcia igrzysk. Zgodnie z nim igrzyska w Japonii miały zostać otwarte 24 lipca 2020. Zawody lekkoatletyczne w będą rozegrane, tradycyjnie, w drugim tygodniu olimpijskiej rywalizacji. Według wstępnych planów idea przeprowadzenia chodu sportowego oraz maratonu w Sapporo – mimo przesunięcia igrzysk o rok – pozostaje aktualna.

Przeniesienie igrzysk na rok 2021 spowoduje także zmianę daty najbliższych lekkoatletycznych mistrzostw świata.

- Będziemy pracować nad datą mistrzostw świata w Oregonie, które w obliczu przeniesienia igrzysk odbędą się w 2022 roku. Termin imprezy zostanie skonsultowany z organizatorami planowanych na przyszły rok mistrzostw Europy oraz igrzysk brytyjskiej wspólnoty narodów – komunikuje światowa federacja lekkoatletyczna. 

W związku z przeniesieniem igrzysk kolejny raz ulega zmianie także termin uniwersjady. Zawody organizowane pod egidą FISU w Chengdu (Chińska Republika Ludowa) mają ostatecznie odbyć się pomiędzy 18 i 29 sierpnia 2021. Pierwotnie impreza była planowana w dniach 8 – 19 sierpnia, ale w związku z kolizją z mistrzostwami świata w Oregonie została przesunięta o tydzień.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej