1 / 0

Polskie sukcesy w nowojorskim maratonie

Czołowi polscy zawodnicy nie wystartowali podczas tegororocznego maratonu w Nowym Jorku, ale na nieoficjalnych listach z wynikami znajdujemy polskie akcenty.

Arkadiusz Skrzypiński zajął trzecie miejsce w wyścigu na wózkach w kategorii handcycle uzyskując czas 1:27:34. Wygrał Amerykanin Alejandro Albor – 1:17:48, przed Holendrem Edwardem Maaloufem – 1:23:17. Wśród pań triumfowała Helene Hines – 1:57:18, wyprzedzając Mindę Dentler (obie USA) – 2:19:06 i Polkę Irenę Pienio – 2:41:05.

W klasyfikacji drużynowej mężczyzn wygrał zespół Westchester TC (skaładający się z Etiopczyka, Amerykanina i Kenijczyka) – 7:04:51, przed Greater Boston Track Club – 7:43:31 i Polish Runners Club z Nowego Jorku (Jacek Boral – 2:31:33, Piotr Karasiewicz – 2:38:23 i Adam Kukliński – 2:39:43). Indywidualnie Karasiewicz zajął trzecie miejsce w kategorii wiekowej 45-49 lat.