Menu
1 / 0
Aktualności /

European Athletics przedstawiło program minutowy HME Toruń 2021

European Athletics przedstawiło program minutowy HME Toruń 2021

European Athletics opublikowało program minutowy przyszłorocznych halowych mistrzostw Europy. W Toruniu czeka na kibiców siedem sesji zawodów rozłożonych na cztery dni.  

Zawody rozpoczną się w czwartek 4 marca. W pierwszy wieczór odbędzie się ceremonia otwarcia oraz kwalifikacje w pięciu konkurencjach. Piątkowe popołudnie przyniesie pierwsze rozstrzygnięcia medalowe m.in. w pchnięciu kulą panów. Warto przypomnieć, że w tej konkurencji dwie ostatnie edycje halowych mistrzostw Europy kończyły się triumfem Polaków – 3 lata temu wygrał Konrad Bukowiecki, przed rokiem najlepszy okazał się Michał Haratyk. Kulminacyjnym punktem zawodów w Arenie Toruń będą w niedzielny wieczór finały biegów na 800 metrów oraz sztafety. Mistrzostwa zakończy rywalizacja pań na dystansie 4 x 400 metrów – Aniołki Matusińskiego zawalczą wówczas o trzecie z rzędu halowe mistrzostwo Europy.

36. Halowe Mistrzostwa Europy odbywać się będą w Toruniu pomiędzy 4 i 7 marca 2021 roku. Sprzedaż biletów na wydarzenie ma ruszyć jesienią. Szczegółowy program minutowy, przygotowany przez European Athletics, prezentujemy w załączniku.

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej