Menu
1 / 2
Aktualności /

Konrad Bukowiecki wygrywa podczas ORLEN TVP Sport Cup

Konrad Bukowiecki wygrywa podczas ORLEN TVP Sport Cup
Konrad Bukowiecki wygrywa podczas ORLEN TVP Sport Cup Konrad Bukowiecki wygrywa podczas ORLEN TVP Sport Cup

Konrad Bukowiecki pchając 20.92 zwyciężył w pierwszych zawodach cyklu ORLEN TVP Sport Cup. Drugi w konkursie był Michał Haratyk.  

Bukowiecki zaczął zmagania u stóp gmachów Telewizji Polskiej od dwóch nieważnych prób. Dopiero w czwartej kolejce uzyskał 20.92.

- Początek był trochę nerwowy, ale czułem się naprawdę bardzo dobrze. 20.92 to fajny wynik, szczególnie, że uzyskany po tak dziwnym czasie. Dopiero wróciłem ze zgrupowania w Karpaczu, czyli pierwszego normalnego obozu od kilkunastu tygodni. W tych okolicznościach nie mogę zatem nie być zadowolony z wyniku jaki osiągnąłem – powiedział zwycięzca zmagań.

Drugą lokatę zajął przy ul. Woronicza Michał Haratyk. Zawodnik Sprintu Bielsko-Biała prowadził początkowo z wynikiem 20.49, później 20.54. Ostatecznie musiał jednak uznać wyższość młodszego kolegi z reprezentacji.

Podium pierwszego mityngu organizowanego przez PKN ORLEN, TVP i PZLA uzupełnił Jakub Szyszkowski – 19.21. Warto także odnotować rezultat Wojciecha Maroka – urodzony w 2001 roku kulomiot został liderem światowych tabel w kategorii U20 uzyskując 18.06.

Za tydzień parking przed gmachami Telewizji Polskiej zamieni się w arenę do skoku o tyczce. Na starcie pojawią się m.in. Piotr Lisek oraz Paweł Wojciechowski. Transmisję ponownie przeprowadzi TVP Sport.

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk

 

Powrót do listy

Więcej