Menu
1 / 2
Aktualności /

Pozostały 2 miesiące do Mistrzostw Polski we Włocławku

Pozostały 2 miesiące do Mistrzostw Polski we Włocławku
Pozostały 2 miesiące do Mistrzostw Polski we Włocławku Pozostały 2 miesiące do Mistrzostw Polski we Włocławku

W dniach od 28 do 30 sierpnia we Włocławku odbywać się będą 96. PZLA Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. To pierwsza tej rangi impreza lekkoatletyczna w stolicy Kujaw (w 2018 roku miasto było gospodarzem 72. PZLA Mistrzostw Polski U20). Na starcie stanie prawie 600 sportowców, którzy rywalizować będą w 40 konkurencjach. Imprezę pokaże TVP Sport.

Areną mistrzostw będzie Stadion Piłkarsko-Lekkoatletyczny przy ul. Leśnej 53A. To nowoczesny i profesjonalny obiekt sportowy, który został zmodernizowany w 2014 roku. Wyposażony jest w infrastrukturę lekkoatletyczną z 400 m bieżnią z ośmioma torami, skocznie do skoku wzwyż, w dal i o tyczce, rzutnie do pchnięcia kulą, do rzutu dyskiem i rzutu oszczepem oraz rów z wodą do biegów z przeszkodami. Stadion uzupełniony został o wysokiej klasy zaplecze sanitarno-socjalne.

- Od 28 do 30 sierpnia czeka nas przepiękna impreza  z udziałem gwiazd polskiej, ale także europejskiej i światowej lekkoatletyki. To będzie niezwykłe wydarzenie we Włocławku, na które serdecznie zapraszam – mówił prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

Wobec decyzji o przełożeniu igrzysk olimpijskich i odwołaniu mistrzostw Europy, rozgrywane we Włocławku 96. PZLA Mistrzostwa Polski będą dla rodzimych lekkoatletów imprezą o najwyższej randze w 2020 roku. Spodziewany jest występ szerokiego grona najwybitniejszych zawodników, w tym reprezentantów kraju.

- Chciałbym zaznaczyć, że w tym roku przypada setna rocznica organizacji mistrzostw Polski. Pierwsze odbyły się w 1920 roku we Lwowie i rozgrywane były oddzielnie dla kobiet i mężczyzn. Dopiero później zorganizowano pierwsze wspólne mistrzostwa. Liczę, że mistrzostwa we Włocławku będą świetnym widowiskiem, które zapadnie w pamięć – podkreślił prezes PZLA Henryk Olszewski.  

Choć z powodu pandemii dziś jeszcze nie wiemy dokładnie ilu kibiców będzie mogło oglądać zmagania na żywo, to warto pamiętać, że stadion posiada 4980 miejsc siedzących.

- Jeśli chodzi o kibiców, to na dzień dzisiejszy zakładamy wypełnienie stadionu w jednej czwartej jego możliwości. Wszystko oczywiście zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Ci kibice, którzy nie dostaną się na stadion, będą mogli obejrzeć mistrzostwa na żywo w TVP Sport dzięki umowie zawartej między PZLA, a Telewizją Polską – zaznaczył Marek Wódecki, prezes miejscowego klubu Vectra. 

PZLA Mistrzostwa Polski - Włocławek 2020 finansowane są przez Urząd Miasta Włocławek i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Sponsorem strategicznym Mistrzostw jest Anwil S.A. Sponsorami PZLA Mistrzostw Polski - Włocławek 2020 są PKN Orlen, TotalBet, 4F, Toyota Okęcie, 4MOVE, Polanik, Nestle, TVP Sport oraz OlimpLabs. Partnerem wydarzenia jest Ministerstwo Sportu. 

- ANWIL S.A. angażuje się w sponsoring sportowy. Jesteśmy znani w regionie m.in. ze wsparcia koszykówki, żeglarstwa czy lekkoatletyki. To że biznes wspiera sport jest ważnym elementem współpracy między biznesem, samorządami i związkami sportowymi – przyznał Jarosław Chmielewski, członek Zarządu ANWIL S.A. 

Organizatorem wydarzenia są Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Miasto Włocławek i Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra Włocławek. 96. PZLA Mistrzostwa Polski odbędą się od 28 do 30 sierpnia 2020 roku. 

Strona internetowa: www.wloclawek2020.pl || Facebook: 96pzla.wloclawek2020 || Twitter: 96_pzla || Instagram: 96pzla.wloclawek2020

Informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej