Menu
1 / 0
Aktualności /

ORLEN TVP Sport Cup: w czwartek skok wzwyż przy ul. Woronicza

ORLEN TVP Sport Cup: w czwartek skok wzwyż przy ul. Woronicza

Już jutro, 8 lipca, w głównej siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie odbędzie się czwarty mityng cyklu „Lekkoatletyczny Czwartek – ORLEN TVP Sport Cup”. Studio telewizyjne zamieni się w arenę do skoku wzwyż.

Po zmaganiach kulomiotów i tyczkarzy przyszedł czas na przedstawicieli skoku wzwyż. W czwartkowe popołudnie po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią i drobnym urazem z sezonu halowego do startów wróci Kamila Lićwinko.

- Jestem głodna startów, brakuje mi rywalizacji – podkreślała halowa mistrzyni świata podczas konferencji zapowiadającej projekt ORLEN TVP Sport Cup.

Jedną z rywalek Lićwinko będzie juniorka Wiktoria Miąso, która przy absencji zdecydowanie bardziej doświadczonej zawodniczki zdobyła zimą halowe mistrzostwo Polski. 

Ciekawie zapowiada się pojedynek Norberta Kobielskiego z Sylwestrem Bednarkiem.  

- Myślę, że jestem dobrze przygotowany i trener też potwierdza, że moja dyspozycja jest dobra – mówił w czerwcu Bednarek.

Halowy mistrz Europy z 2017 roku będzie mógł zrewanżować się młodszemu koledze za porażkę podczas mistrzostw Polski. W ich ostatnim wspólnym starcie – na przełomie lutego i marca w Arenie Toruń – lepszy okazał się młodszy o 8 lat Kobielski.

Lista startowa:

  1. Weronika Kaźmierczak
  2. Aleksandra Nowakowska
  3. Wiktoria Miąso
  4. Kamila Lićwinko
  5. Mateusz Kołodziejski
  6. Adrian Kordoński
  7. Norbert Kobielski
  8. Sylwester Bednarek

Bezpośrednia relacja z zawodów dostępna będzie w TVP Sport oraz w aplikacji mobilnej. Początek tuż po godzinie 17:00. Wyniki z zawodów dostępne będą także w aplikacji Roster Athletics.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej