Menu
1 / 0
Aktualności /

ORLEN TVP Sport Cup: Lisek vs. Wojciechowski przy Woronicza

ORLEN TVP Sport Cup: Lisek vs. Wojciechowski przy Woronicza

Pierwszy od 10 miesięcy bezpośredni pojedynek Piotra Liska z Pawłem Wojciechowskim będzie ozdobą piątej odsłony Lekkoatletycznego Czwartku – ORLEN TVP Sport Cup. Zawody na terenie Telewizji Polskiej już jutro od 17:00. 

Ostatni raz na rozbiegu dwóch polskich mistrzów tyczki można było zobaczyć 14 września podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim. Faworytem jutrzejszego pojedynku wydaje się Piotr Lisek, legitymujący się w tym sezonie wynikiem 5.66. Wojciechowski startował tylko raz – 20 czerwca w Chorzowie uzyskał 5.45. Z pierwszego konkursu tyczkarskiego organizowanego przy Woronicza wykluczyła go drobna infekcja.  

W gronie pań faworytką zmagań będzie Czeszka Romana Maláčová, która w karierze skakała już 4.61. Na starcie nie zabraknie także Victorii Kalitty – młoda bydgoszczanka wygrała konkurs tyczkarek przy ul. Woronicza przed trzema tygodniami.

Poniżej pełna lista startowa czwartkowych (16 lipca) zawodów.

Lista startowa:

  1. Anna Łyko
  2. Victoria Kalitta
  3. Kamila Przybyła
  4. Romana Maláčová /Czechy/
  5. Adrian Kupczak
  6. Michał Gawenda
  7. Sebastian Chmara
  8. Paweł Wojciechowski
  9. Piotr Lisek

Bezpośrednia relacja z zawodów dostępna będzie w TVP Sport oraz w aplikacji mobilnej. Początek tuż po godzinie 17:00. Wyniki z zawodów dostępne będą także w aplikacji Roster Athletics.

Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej