Menu
1 / 0
Aktualności /

Wojskowe gwiazdy na Memoriale Kiryka w Oleśnicy

Wojskowe gwiazdy na Memoriale Kiryka w Oleśnicy

22 sierpnia w Oleśnicy odbędzie się 1. Memoriał Wiesława Kiryka, połączony z 20. Memoriałem Edwarda Listosa. Na starcie zamelduje się wielu polskich lekkoatletów-żołnierzy.   

Stadion Oleśnickiego Kompleks Rekreacyjny Atol ugości szereg czołowych polskich zawodników, którzy łączą uprawianie sportu ze służbą wojskową. Na bieżni mają pojawić się podwójna mistrzyni Europy i podpora reprezentacyjnej sztafety Justyna Święty-Ersetic oraz srebrna medalistka mistrzostw kontynentu Sofia Ennaoui. Emocji nie zabraknie w konkurencjach technicznych. Zadbają o nie m.in. kulomiot Konrad Bukowiecki oraz oszczepnik Marcin Krukowski.

Z Oleśnicą przez lata związany był patron mityngu – pułkownik Wiesław Kiryk. Zmarły przed rokiem trener i wychowawca wielu pokoleń biegaczy był jednym z założycieli Wojskowe Klubu Sportowego Oleśniczanka. Pod jego opieką znajdowali się m.in. Grzegorz Gajdus, Bogusław Psujek czy Bogusław Mamiński. Polska lekkoatletyka zawdzięcza mu także rozwój ośrodków treningowych w Karkonoszach.

Olesnica2020_Kiryk

Wstęp na zawody będzie bezpłatny, początek 22 sierpnia o godzinie 17:00. Transmisja z mityngu planowana jest przez TVP 3 Wrocław. 

Maciej Jałoszyński 

Powrót do listy

Więcej