Menu
1 / 0
Aktualności /

W weekend kolejne mistrzostwa Polski w biegach górskich

W weekend kolejne mistrzostwa Polski w biegach górskich

8 i 9 sierpnia rozegrane zostaną mistrzostwa Polski w biegach górskich - o medale na ultra dystansie zawodnicy powalczą w Rajczy i Ujsołach, zawody w stylu alpejskim odbędą się w Ludwikowicach Kłodzkich.

8.08.2020, Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim na Ultra Dystansie, Rajcza-Ujsoły

8 sierpnia na trasie biegu Chudy Wawrzyniec z Rajczy do Ujsoł, w Beskidzie Żywieckim odbędą się Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim na Ultra Dystansie. Uczestnicy będą mieli do pokonania 82 km z przewyższeniem + 3500 m – 3500 m. Na trasie biegu znajdują się 2 punkty odświeżania, a regulamin zakazuje wspierania zawodników przez serwisantów. „Stojąc na starcie musisz mieć ze sobą wszystko, czego będziesz potrzebował na trasie, bo potem nikt nie będzie mógł ci pomóc” powiedział Bartosz Gorczyca, aktualny mistrz Polski w tej konkurencji, który uważany jest za głównego faworyta do zwycięstwa. Ale rywale wcale nie zamierzają mu tego ułatwiać. Na liście uczestniczek Mistrzostw Polski są 4 kobiety, ale w tej stawce każda z nich może odnieść zwycięstwo. Ciekawostką Chudego Wawrzyńca jest to, że oferuje on 2 trasy  - 82 i 50 km i każdy uczestnik po 40 kilometrach może dokonać wyboru, który dystans wybiera. Ale uczestników Mistrzostw Polski to nie dotyczy. Aby zostać sklasyfikowanym trzeba będzie pokonać dystans 82 km.

9.08.2020, Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegu Alpejskim, Ludwikowice Kłodzkie

W niedzielę, 9 sierpnia 2020, w Ludwikowicach Kłodzkich, w gminie Nowa Ruda odbędzie się Bieg na Wielka Sowę, podczas którego zostaną przeprowadzone Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegu Alpejskim. Impreza ta kilkakrotnie zdobywała Złotą Kozicę, przyznawaną za najlepiej zorganizowany bieg alpejski w Polsce, ale ze względu na profil trasy, sumę przewyższeń ok. 7% nigdy nie odbywały się na niej mistrzostwa Polski seniorów. Pandemia COVID-19 i fakt, że w tegorocznych mistrzostwach świata trasa będzie jeszcze łatwiejsza spowodowały, że Bieg na Wielką Sowę został w tym roku uhonorowany organizacją Mistrzostw Polski Seniorów w Biegu Alpejskim. Do Mistrzostw Polski zgłosiła się rekordowa liczba 47 zawodników i zawodniczek, a profil trasy pozwala się spodziewać zaskakujących rozstrzygnięć.

Informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej