Menu
1 / 0
Aktualności /

Zachodniopomorski maraton lekkoatletyczny: Szczecin i Międzyzdroje

Zachodniopomorski maraton lekkoatletyczny: Szczecin i Międzyzdroje

W niedzielę i poniedziałek oczy kibiców lekkoatletyki będą zwrócone na Pomorze Zachodnie. 16 sierpnia w Szczecinie odbędzie się 3. Memoriał Wiesława Maniaka, dzień później w Międzyzdrojach mityng poświęcony pamięci Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego.

Podczas niedzielnych zawodów w Szczecinie konkurencją memoriałową będzie dwubój sprinterski, na który złoży się rywalizacja w biegach na 100 i 200 metrów. Na pierwszym z tych dystansów patron zawodów odnosił największe sukcesy z mistrzostwem Europy w 1966 roku na czele. Emocji nie zabraknie także w innych konkurencjach. Doborową obsadę będą miały m.in. pchnięcie kulą panów i skok o tyczce mężczyzn z Piotrem Liskiem.

W poniedziałek najlepsi tyczkarze zawitają natomiast do Międzyzdrojów. Na Promenadzie Gwiazd wystartują m.in. Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek. W tym roku planowany jest także konkurs pań. 

Transmisje z obu wydarzenie przeprowadzi Telewizja Polska. W niedzielę początek relacji ze Szczecina w TVP Sport o 17:45, kolejnego dnia przed telewizory zapraszamy od 18:00. 

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej