Menu
1 / 0
Aktualności /

Mistrzostwa Polski we Włocławku kulminacją sezonu

Mistrzostwa Polski we Włocławku kulminacją sezonu

Startujące jutro mistrzostwa Polski we Włocławku będą kulminacją krótkiego sezonu lekkoatletycznego. Na starcie nie zabraknie gwiazd, a transmisje z zawodów przeprowadzi Telewizja Polska.  

W związku z odwołaniem igrzysk w Tokio i paryskich mistrzostw Europy zawody na stadionie we Włocławku stały się najważniejszym punktem tegorocznego sezonu.

- Ten rok potoczył się w sporcie tak, że kulminacją sezonu są właśnie mistrzostwa Polski. Przy braku w kalendarzu igrzysk olimpijskich i mistrzostw Europy sportowcy szykowali się właśnie do startu tutaj, we Włocławku – podkreślił wiceprezes PZLA Sebastian Chmara.

Mistrzostwa Polski we Włocławku miały pierwotnie odbyć się w czerwcu, ale pandemia COVID-19 zmieniła te plany.

- Cieszę się, że te zawody jednak dojdą do skutku. Moim zdaniem dopiszą też kibice, bo są spragnienie sportowej rywalizacji. Nam, zawodnikom, też brakowało adrenaliny i startów – przyznała mistrzyni Europy w biegu na 400 metrów Justyna Święty-Ersetic.

Na udany start we Włocławku liczy także reprezentant regionu, w którym zawody się odbywają, czyli halowy mistrz Europy w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski.

- Co prawda ten rok nie jest dla mnie najlepszy, ale doświadczenie pokazuje, że budzę się na imprezie docelowej. W tym sezonie takie zawody to właśnie mistrzostwa Polski i mam nadzieję, że w najbliższa sobota będzie dla mnie udana – mówił zawodnik bydgoskiego Zawiszy.

Mistrzostwa Polski we Włocławku są także spełnieniem marzeń Katarzyny Kowalskiej, która dla miejscowego klubu Vectra zdobyła szereg medali wielu imprez. Niestety dwukrotna mistrzyni Europy w biegu na 3000 metrów z przeszkodami nie będzie mogła wystąpić na włocławskim stadionie.

- Zawsze marzyłam żeby Włocławek organizował mistrzostwa Polski. To marzenie się spełnia, ale jest mi przykro, że nie będę mogła tutaj pobiec. Uraz wyklucza mnie z występu, ale będę kibicowała i do tego zachęcam wszystkich – mówiła Kowalska, która w ramach promocji mistrzostw prowadzi rozmowy z gwiazdami lekkiej atletyki na profilu zawodów.

Z trybun stadionu zawody będzie mogło obejrzeć ok. 2500 widzów. Liczba ta wynika z obostrzeń epidemicznych.  Wejściówki na zawody dostępne są w serwisie abilet.pl.

Transmisje przeprowadzi TVP Sport. Oficjalne otwarcie mistrzostw w piątek o 16:00.

Włocławek, Maciej Jałoszyński / foto: Łukasz Szeląg

Powrót do listy

Więcej