Menu
1 / 0
Aktualności /

Mistrzostwa Polski we Włocławku rozpoczęte

Mistrzostwa Polski we Włocławku rozpoczęte

W piątkowe popołudnie oficjalnie rozpoczęły się 96. PZLA Mistrzostwa Polski. Zawody we Włocławku potrwają do niedzieli, transmisje przeprowadzi TVP Sport.

Mistrzostwa Polski świętują w tym roku swoje 100-lecie. W połowie lipca 1920 roku we Lwowie lekkoatleci pierwszy raz walczyli o medale krajowego czempionatu. 100 lat później w roli gospodarza zawodów debiutuje Włocławek.

- Cieszę się, że możemy spotkać się na włocławskim stadionie. Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski organizowane są po raz 96. To szmat czasu, wiele historii, ale pierwszy raz impreza gości we Włocławku. Na ręce prezydenta miasta składam wielkie podziękowania za trud organizacji tych zawodów – powiedział prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.

Ceremonię otwarcia poprzedziła miła uroczystość. Przedstawiciele 14. firm i instytucji zaangażowanych w organizację zawodów otrzymało okolicznościowe certyfikaty. W tym zacnym gronie znalazły się m.in. władze samorządowe Włocławka i województwa kujawsko-pomorskiego oraz TVP Sport czy Totalbet.

Transmisje z Włocławka w piątek, sobotę i niedzielę w TVP Sport. Wyniki i listy startowe można znaleźć na stronie mps.domtel-sport.pl

Włocławek, Maciej Jałoszyński / foto: Łukasz Szeląg

Powrót do listy

Więcej