1 / 0

52. PZLA MP U18: w Radomiu rozdano pierwsze medale

W pierwszym dniu 52. PZLA Mistrzostw Polski U18 w Radomiu rozegrano sześć finałów. W sobotę i niedzielę kolejne potyczki o medale, transmisje z zawodów można oglądać w KP-Sport.

Bieg na 100 metrów

Pierwszego dnia poznaliśmy najszybsze zawodniczki radomskich mistrzostw. W biegu pań z czasem 12.06 triumfowała Dorota Puzio ze Startu Długołęka. Na mecie zawodniczka z Dolnego Śląska pokonała Olivię Greiner (12.23) oraz Magdalenę Niemczyk (12.25).

Podczas finału męskiego sprintu, podobnie jak podczas biegu pań, zawodnicy zmagali się z przeciwnym wiatrem o sile przekraczającej 1 m/s. Z tymi warunkami najlepiej poradził sobie Igor Bogaczyński, który zdobył złoto i czasem 10.85 poprawił rekord życiowy. Barierę 11 sekundy „połamał” także drugi na mecie Kamil Kisil – 10.99. Brązowy medal zdobył Dawid Grząka – 11.03.

Bieg na 1500 metrów

Mistrzynią Polski została Julia Ścisłowska. Zawodniczka ze Szklarskiej Poręby osiągnęła czas 4:37.03. Drugie miejsce zajęła – z rekordem życiowym 4:38.69 – Paulina Rębacz. Brąz dla Wiktorii Wojtkowiak – 4:40.31.

Tegoroczny rekordzista Polski Filip Rak bez problemów triumfował w mistrzostwach kraju osiągają czas 3:55.98. Drugie miejsce zajął Maciej Kowalski (3:59.20), trzeci był Miłosz Wesołowski (4:00.71).

Bieg na 1500 metrów z przeszkodami

Mistrzynią Polski do lat 18 została najmłodsza zawodniczka w stawce Rozalia Malina. Biegaczka z klubu MKS-MOS Płomień Sosnowiec uzyskała 5:03.12 i pokonała Aleksandrę Sot (5:03.48) oraz Alicję Barszcz (5:03.58).

Bieg na 3000 metrów

Adrian Romberg minął metę jako pierwszy z czasem 8:57.30. Drugiego zawodnika – Wiktora Jędrzejaka – pokonał o ponad sekundę (8:58.55). Brązowy medal zdobył Maciej Megier – 8:58.72.

Pełne wyniki: Radom

Maciej Jałoszyński / foto: Łukasz Szeląg