Menu
1 / 0
Aktualności /

150 dni do World Athletics Relays Silesia 21

150 dni do World Athletics Relays Silesia 21

„Dzień dobry nazywam się Lunani i jak Państwo widzą jestem żyrafą – zapraszam na World Athletics Relays Silesia21”. Tak by prawdopodobnie powiedziała Lunani gdyby mówić umiała. Dokładnie za 150 dni, 1 maja przyszłego roku rozpoczną się na Stadionie Śląskim World Athletics Relays Silesia21 (lekkoatletyczne MŚ sztafet), a Lunani będzie główną maskotką tej imprezy.

Główną ale nie jedyną, maskotką – kapitanem. Dokładnie rzecz biorąc będzie to żywy pierwowzór najważniejszej z maskotek. Dlaczego Żyrafa? Odpowiedź jest prosta. To przecież właśnie to zwierzę wita spacerowiczów Parku Śląskiego, na którego terenie położony jest stadion. Jej 16-metrowa, żelbetowa konstrukcja stoi przed Parkiem już 61 lat. Żyrafa doczekała się nawet swojej alei – Alei Żyrafy, która prowadzi prosto do śląskiego ZOO.

Żyrafa wita gości, żyrafa zaprasza do współpracy inne zwierzęta. Sztafeta to przecież drużyna czteroosobowa, potrzebni są zatem jeszcze trzej członkowie, bądź członkinie. Każda z maskotek – podobnie jak Lunani – będzie miała swój żywy pierwowzór w śląskim ZOO. Co więcej każde zwierzę–pierwowzór zostanie objęte opieką przez World Athletics Relays Silesia21.

Pierwsza maskotka jest już znana, jej imię też. Niebawem ogłosimy więcej informacji na temat 3 pozostałych członków zwierzęcej sztafety, do której powołanie będą mogli wysłać kibice.  Szczegóły wkrótce.

World Athletics Relays Silesia21 to zawody niezwykle prestiżowe. Będzie to ostatnia możliwość zdobycia kwalifikacji olimpijskiej dla sztafet oraz kwalifikacja na lekkoatletyczne mistrzostwa świata, które mają odbyć się latem 2022 roku w amerykańskim Oregonie. World Athletics Relays Silesia21 będzie piątą w historii edycją imprezy, ale dopiero pierwszą rozegraną w Europie. Wcześniej gospodarzami zawodów były Bahamy (trzykrotnie) oraz japońska Jokohama. Organizatorem Silesia21World Athletics, Województwo Śląskie oraz Stadion Śląski. Zawody odbędą się 1-2 maja 2021 roku.

Informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej