Menu
1 / 0
Aktualności /

Ruszył przetarg na budowę hali lekkoatletycznej we Wrocławiu

Ruszył przetarg na budowę hali lekkoatletycznej we Wrocławiu

28 grudnia ogłoszono przetarg na zaprojektowanie i zbudowanie hali lekkoatletycznej we Wrocławiu.

Przed świętami Bożego Narodzenia informowaliśmy, że ku końcowi zbliża się budowa nowoczesnej areny lekkoatletycznej w Rzeszowie. Koniec roku przyniósł kolejne dobre wiadomości z obszaru rozwoju infrastruktury sportowej. Kilka dni temu ogłoszono przetarg dotyczący powstania hali dla Królowej Sportu w stolicy Dolnego Śląska. Obiekt ma zostać wybudowany we wschodniej części miasta, w sąsiedztwie dużego osiedla mieszkaniowego – Psiego Pola. W głównej części hali powstanie 200-metrowa bieżnia z sześcioma torami, prosta do rozgrywania sprintów i biegów przez płotki, skocznie oraz sektor do pchnięcia kulą. We wrocławskiej arenie nie zabraknie także urządzeń rozgrzewkowych oraz pierwszej w Polsce halowej strefy do trenowania rzutów długich.

Inwestycja zostanie zrealizowana na terenach należących do klubu Ślęża Wrocław. Realizacja jest możliwa dzięki porozumieniu pomiędzy Ministerstwem Sportu, władzami województwa oraz wrocławskim samorządem.

Oferty w rozpisanym właśnie przetargu można składać do 9 lutego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pierwsi lekkoatleci skorzystają z wrocławskiej areny w drugiej połowie 2022 roku.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej