1 / 0

Karlsruhe: Noga i Czykier z minimami na HME w Toruniu

Artur Noga i Damian Czykier już w biegach eliminacyjnych na 60 metrów przez płotki podczas mityngu World Indoor Tour Gold w Karlsruhe wypełnili minimum na marcowe halowe mistrzostwa Europy w Toruniu.

W pierwszej serii kwalifikacyjnej Noga uzyskał czas 7.75. Szybszy był Czykier, który wygrał drugą serię z rezultatem 7.68. Wyniki polskich płotkarzy były zdecydowanie lepsze od wynoszącego 7.88 wskaźnika PZLA na europejski czempionat. W finale Czykier popełnił falstart, a Noga poprawił swój wynik zajmując szóste miejsce z czasem 7.73. Wygrał Francuz Wilhem Belocian (7.49).

Piotr Lisek po pokonaniu 5.47 miał trzy nieudane podejścia na wysokości 5.62 i ostatecznie został sklasyfikowany na ósmym miejscu. Bezkonkurencyjny w Karlsruhe był Renaud Lavillenie. Francuz w pierwszych skokach pokonał 5.62, 5.80, 5.88 oraz 5.95 i zatrzymał się dopiero na wysokości 6.00 – po dwóch nie udanych próbach zrezygnował z ostatniej.

Chociaż Pia Skrzyszowska nie awansowała do finału biegu na 60 metrów przez płotki to czasem 8.15 otarła się o minimum na halowe mistrzostwa Europy w Toruniu (wynosi 8.14).

Kolejny mityng zaliczany do World Indoor Tour Gold 2 lutego w Bańskiej Bystrzycy. Przedostatnimi zawodami tegorocznej odsłony cyklu będzie mityng Copernicus Cup, 17 lutego w Arenie Toruń.

Pełne wyniki: Karlsruhe

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk