Menu
1 / 2
Aktualności /

65. PZLA HMP: rekordowa liczba zgłoszeń i dwa dni emocji w Arenie Toruń

65. PZLA HMP: rekordowa liczba zgłoszeń i dwa dni emocji w Arenie Toruń
65. PZLA HMP: rekordowa liczba zgłoszeń i dwa dni emocji w Arenie Toruń 65. PZLA HMP: rekordowa liczba zgłoszeń i dwa dni emocji w Arenie Toruń

31 konkurencji obejmuje program halowych lekkoatletycznych mistrzostw Polski, które w sobotę i niedzielę odbędą się w Toruniu. Do mistrzostw Polski zgłoszono ponad 500 zawodników.

Dwudniowe zawody będą próbą generalną przed zaplanowanymi za dwa tygodnie w Toruniu halowymi mistrzostwami Europy.

Już mityng Copernicus Cup pokazał, że nasi zawodnicy są w dobrej dyspozycji. Oczywiście w sporcie decyduje dyspozycja dnia, ale jestem spokojny o postawę naszej reprezentacji. Dobre wyniki z pewnością padną także jutro i w niedzielę podczas mistrzostw Polski, które będą ostatnim sprawdzianem przed halowymi mistrzostwami Europy – powiedział podczas konferencji prasowej poprzedzającej wydarzenie prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.

Toruń organizując największe zawody lekkoatletyczne jest kolejny rok stolicą dyscypliny sezonu halowego.

Gdy 10 lat temu w mieście pojawił się pomysł budowy hali wspólnie podjęliśmy decyzję żeby była wyposażona w bieżnię. To była niższa, brakowało w kraju takiego obiektu. Dziś arena jest świetnie wykorzystywana, czego dowodem są nie tylko imprezy seniorskie, ale także takie jak mistrzostwa Polski U18 i U20, które odbyły się tutaj przed tygodniem  – podkreślił zastępca prezydenta miasta Zbigniew Fiderewicz.

Na emocje związane ze startem mistrzostw Polski liczy także prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński

Staramy się przygotować bezpieczne mistrzostwa Polski. Widziałem na listach rekordową liczbę zgłoszeń, ale podołamy wyzwaniu  – zaznaczył Wolsztyński.

Jednym z ciekawszych punktów zawodów będzie bieg pań na dystansie 400 metrów.

Skupiam się już na biegu podczas mistrzostw Polski. Celem jest minimum na halowe mistrzostwa Europy, chcę tutaj ponownie powalczyć z dziewczynami w sztafecie. Będziemy przecież bronić tytułu najlepszej sztafety Europy  – powiedziała wicemistrzyni świata w sztafecie Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka.

W mistrzostwach wystartują wszyscy czołowi polscy zawodnicy, którzy z bardzo dobrej strony pokazali się w środę podczas Copernicus Cup, jak choćby Marcin Lewandowski, Ewa Swoboda, Michał Haratyk, czy Justyna Święty-Ersetic. Start w mistrzostwach Polski ma też znaczenie dla Konrada Bukowieckiego, czołowego polskiego kulomiota, który
z powodu kontuzji dopiero dochodzi do dobrej dyspozycji.

Tak naprawdę zostały nam tylko mistrzostwa Polski i mistrzostwa Europy, więc mam nadzieję, że poprzez treningi dojdę do tej formy. I mam nadzieję, że do mistrzostw Europy uda mi się jeszcze coś fajnego z siebie wykrzesać, bo na treningach wygląda to naprawdę obiecująco – mówi Bukowiecki.

Halowe mistrzostwa Polski rozpoczną się w sobotę przed południem. Pierwszego dnia rozstrzygnięcia zapadną w jedenastu konkurencjach, a rywalizacja w Arenie Toruń zakończy się po godz. 22. Na niedzielę z kolei zaplanowano dwadzieścia finałów. Transmisje z zawodów będzie można zobaczyć w TVP Sport.

Toruń, Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej