1 / 2

65. PZLA HMP: Katarzyna Zdziebło i Rafał Augustyn najlepsi w chodzie sportowym

65. PZLA HMP:  Katarzyna Zdziebło i Rafał Augustyn najlepsi w chodzie sportowym
65. PZLA HMP:  Katarzyna Zdziebło i Rafał Augustyn najlepsi w chodzie sportowym 65. PZLA HMP:  Katarzyna Zdziebło i Rafał Augustyn najlepsi w chodzie sportowym

Zawodnicy Stali Mielec – Katarzyna Zdziebło i Rafał Augustyn – zostali w Arenie Toruń halowymi mistrzami Polski w chodzie sportowym.

Zdecydowane zwycięstwo w chodzie pań na dystansie 3000 metrów odniosła Katarzyna Zdziebło, która finiszowała z rekordem życiowym 12:39.95. Drugie miejsce zajęła Olga Niedziałek (13:11.96), a trzecie Agnieszka Ellward (13:37.06).

Pierwszy od dekady tytuł halowego mistrza Polski zdobył w chodzie na 5000 metrów zdobył Rafał Augustyn. W Arenie Toruń uzyskał czas 19:36.85.

Dystans na hali jest dużo krótszy od tego, który pokonujemy zwykle, ale to też wiąże się z innym treningiem. Szykowałem się na hali spalskiej, a nie fajne jest chodzenie dziesiątek okrążeń. Trzeba co jakiś czas odwracać kierunek marszu – przyznał Rafał Augustyn.

Wicemistrzem kraju został Dawid Tomala (19:50.84), a brązowy medal zdobył Jakub Jelonek (19:52.45).

Dobrze rozpoczął drugi dzień wieloboju Paweł Wiesiołek. W biegu na 60 metrów przez płotki uzyskał 8.23. Taki sam rezultat osiągnął Rafał Horbowicz, który ostatecznie okazał się o tysięczne części sekundy szybszy od klubowego kolegi. Później lider był bezkonkurencyjny w skoku o tyczce zaliczając 5.00.

Pełne wyniki: Toruń

Toruń, Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk