Menu
1 / 0
Aktualności /

Reprezentacja Polski na Halowe Mistrzostwa Europy Toruń 2021

Reprezentacja Polski na Halowe Mistrzostwa Europy Toruń 2021

45 osób liczy reprezentacja Polski, która w przyszły czwartek rozpocznie walkę podczas halowych mistrzostw Europy w Toruniu.

W reprezentacji Polski nie zabraknie obrońców tytułów z Glasgow m.in. kulomiota Michała Haratyka, czy sprinterki Ewy Swobody. Obok doświadczonych zawodników koszulki z orzełkiem założą w Toruniu także wschodzące gwiazdy krajowej lekkoatletyki. Młode pokolenie reprezentować będzie m.in. rekordzistka kraju juniorek w biegu na 400 metrów Kornelia Lesiewicz, czy 20-letnia Pia Skrzyszowska, która w tym sezonie pokonała już 60 metrów przez płotki w 7.98.

Jak podkreśla prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski polscy zawodnicy prezentują ostatnio formę pozwalającą z optymizmem spoglądać na start w Arenie Toruń. Biało-czerwoni przystąpią do zawodów w roli faworyta – dwie poprzednie edycje europejskiego czempionatu w hali kończyli na pozycji lidera klasyfikacji medalowej.

Ostatnie edycje halowych mistrzostw były bardzo udane dla naszej reprezentacji. Teraz czas na sprawdzian we własnej hali. Nie chcę prognozować ile medali zdobędzie nasza reprezentacja, ale jestem przekonany, że każdy z zawodników zrobi wszystko, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony. Polscy lekkoatleci dobrze przepracowali okres przygotowawczy i podczas mistrzostw w Toruniu dostarczą wielu pozytywnych emocji – zapewnia prezes Olszewski.

Jednym z wydarzeń, na które będą czekać polscy kibice będzie występ żeńskiej sztafety 4 x 400 metrów, czyli Aniołków Matusińskiego. W tej konkurencji biało-czerwone zdobyły w trzech ostatnich edycjach halowych mistrzostw brąz i dwa złota. 

Zdobyłyśmy tytuły w 2017 roku w Belgradzie i dwa lata temu w Glasgow. Teraz chcemy ponownie zwyciężyć. Co prawda widać jak mocne są ostatnio np. Holenderki, ale my będziemy mieć przecież przewagę własnej hali. Szkoda tylko, że na trybunach nie zasiądą kibice – mówi Małgorzata Hołub-Kowalik.

36. Halowe Mistrzostwa Europy odbędą się w Arenie Toruń pomiędzy 4 i 7 marca. Bezpośrednie relacje z imprezy będzie można oglądać na antenach Telewizji Polskiej.

Toruń będzie drugim polskim miastem-gospodarzem halowych mistrzostw Europy. Poprzednio zawody tej rangi gościła w naszym kraju w roku 1975. Impreza odbyła się wówczas w Katowicach.

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej