Menu
1 / 0
Aktualności /

Rekordowa liczba zgłoszeń do HME Toruń 2021

Rekordowa liczba zgłoszeń do HME Toruń 2021

Rekordowa liczba zawodników z 47 krajów została zgłoszona do rozpoczynających się w czwartek halowych mistrzostw Europy w Toruniu.

Do imprezy zgłoszono 733 osoby (405 mężczyzn i 328 kobiet). Na listach startowych pierwotnie znajdowała się siedemnastka obrońców tytułów z Glasgow. Ostatecznie nie wszyscy oni wystartują w Grodzie Kopernika. W weekend ze startu w Polsce wycofała się np. serbska skoczkini w dal Ivana Španović, która chciała w Toruniu wywalczyć czwarty złoty medal halowych mistrzostw Europy z rzędu. Na listach startowych znajdują się nazwiska dziewiątki liderów światowych tabel. W gronie tym nie zabrakło szwedzkiego asa tyczki Mondo Duplantisa.

Broniący tytułu w biegu na 1500 metrów Marcin Lewandowski wystartuje w nadchodzący weekend także na dystansie 3000 metrów. Polak tym samym stanie przed szansą zostania pierwszym w historii lekkoatletą, który zdobędzie złote medale halowych mistrzostw Europy w biegach na 800, 1500 i 3000 metrów.

36. Halowe Mistrzostwa Europy rozpoczną się w Toruniu w czwartkowe popołudnie. Transmisje z imprezy w Telewizji Polskiej.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej