1 / 0

26 zwycięstwo Kryzy w maratonie

Przed rokiem informowaliśmy o 24 zwycięstwach Wioletty Kryzy w biegach maratońskich. We wrześniu br. zawodniczka AZS-UWM Olsztyn zwyciężyła w Montrealu (po raz trzeci), a w ostatnią niedzielę triumfowała w 25. International California Marathon (2:39:20).

Przed rokiem informowaliśmy o 24 zwycięstwach Wioletty Kryzy w biegach maratońskich. We wrześniu br. zawodniczka AZS-UWM Olsztyn zwyciężyła w Montrealu (po raz trzeci), a w ostatnią niedzielę triumfowała w jubileuszowym 25. International California Marathon uzyskując czas 2:39:20.

Wioletta Kryza wyprzedziła o prawie 3 minuty Amerykankę Nicole Cueno.
Dla Polki był to trzeci start w Sacramento, przed rokiem była trzecia z wynikiem 2:37:40, a przed dwoma laty – druga z czasem 2:37:38.

Najszybszym z mężczyzn okazał się 24-letni Laban Moiben, który rezultatem 2:14:31 poprawił rekord życiowy o 39 sekund. Kenijczyk po raz trzeci wygrał bieg maratoński. 9 września br., podobnie jak Wioletta Kryza, stawał na najwyższym podium maratonu w Montrealu.