Menu
1 / 0
Aktualności /

Reprezentacja Polski na World Athletics Relays Silesia21

Reprezentacja Polski na World Athletics Relays Silesia21

44 osoby liczy reprezentacja Polski, która 1 i 2 maja wystartuje w zawodach World Athletics Relays na Stadionie Śląskim.

Reprezentantów Polski zobaczymy na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym we wszystkich planowanych konkurencjach. Biało-czerwoni wystartują zatem w tradycyjnych sztafetach 4 x 100 oraz 4 x 400 metrów, a także w biegach 4 x 200 metrów, 4 x 400 metrów MIX, 2 x 2 x 400 metrów oraz w sztafecie płotkarskiej.

To dla naszych zawodników pierwszy sprawdzian w sezonie olimpijskim. Zawody na Śląsku pokażą jak przebiegały dotychczasowe przygotowania. Reprezentacja trenuje teraz na Teneryfie, gdzie są komfortowe warunki pogodowe. Mam nadzieję, że start Polaków będzie udany, nasze sztafety mają o co walczyć. Stawką są przecież olimpijskie przepustki – podkreśla dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.

Na Stadionie Śląskim wystartują m.in. Jakub Krzewina, który przed trzema laty w imponującym stylu poprowadził polską sztafetę po halowy rekord świata w biegu 4 x 400 metrów. Podczas World Athletics Relays nie zabraknie także bohaterów halowych mistrzostw Europy z Torunia. W sztafecie 2 x 2 x 400 metrów ma wystartować złoty medalista tej imprezy w biegu na 800 metrów, czyli Patryk Dobek.

5. edycja zawodów World Athletics Relays odbędzie się 1 i 2 maja na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Bezpośrednie relacje z imprezy będzie można oglądać na antenach Telewizji Polskiej.

Najlepsze zespoły w biegach 4 x 100 oraz 4 x 400 metrów uzyskają w Polsce kwalifikację do tegorocznych igrzysk w Tokio oraz zaplanowanych na lipiec 2022 mistrzostw świata w amerykańskim Eugene (Oregon).

Pełny skład Reprezentacji Polski przedstawiamy w załączniku.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej