Menu
1 / 0
Aktualności /

8 maja startują Drużynowe Mistrzostwa Polski 2021

8 maja startują Drużynowe Mistrzostwa Polski 2021

Już 8 maja ruszają tegoroczne zmagania w ramach drużynowych mistrzostw Polski. W nadchodzącym sezonie w kalendarzu zadebiutują rozgrywki w kategorii U16. Zgłoszenia do zawodów są już otwarte w systemie Starter PZLA.

Tytułu najlepszej klubowej drużyny w gronie seniorów będzie bronić AZS UMCS. Lublinianie we wrześniu zeszłego roku triumfowali w deszczowym finale ekstraklasy pokonując Podlasie Białystok. Tegoroczny finał podobnie jak w poprzednim sezonie odbędzie się w Lublinie (3 września). Awans do tych zawodów wywalczy osiem najlepszych klubów po pierwszym etapie rywalizacji. Ten potrwa od 8 maja do 4 lipca.

Drużynowym mistrzem Polski w kat. U20 został w poprzednim roku MKS-MOS Wrocław. Na podium stanęli wówczas także juniorzy Stali Mielec i AZS-u Politechniki Opolskiej. W tym roku pierwszy rzut rozgrywek odbędzie się o 8 maja do 4 lipca, finał zaplanowano na 4 września.

Nowością są zmagania o drużynowe mistrzostwo Polski U16. W tej kategorii kluby będą walczyć w jednej rundzie, trwającej przez cały sezon letni. Punkty będzie można gromadzić od 8 maja aż do 3 października. W nowym cyklu na najlepsze kluby czekać będą nagrody rzeczowe (sprzęt sportowy).  

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej