1 / 0

Grand Prix Gliwic: Jakub Pietrusa liderem europejskich tabel U18

16-letni Jakub Pietrusa podczas czwartkowego Grand Prix Gliwic przebiegł 200 metrów w 21.25 i został liderem europejskich tabel w kategorii U18. To też minimum na mistrzostwa Europy juniorów.

Sprint pań na 100 metrów zakończył się zwycięstwem Klaudii Adamek – 11.51. Piąta, z czasem 11.70, była Magdalena Niemczyk, która wypełniła wskaźnik na mistrzostwa świata juniorów w Nairobi. W biegu B Marta Zimna osiągnęła 11.84 i przegrała z Julią Polak (11.80), ale zapewniła sobie prawo startu w mistrzostwach U20 w Tallinnie.

W biegu na 200 metrów wskaźnik na europejski czempionat w kategorii U23 – czasem 23.75 – wypełniła Klaudia Adamek. Przepustkę do startu w Tallinnie zapewniły sobie też w biegu na 800 metrów Eliza Megger (2:03.80) oraz Adrianna Czapla (2:03.87).

Klaudia Wojtunik triumfowała w biegu na 100 metrów przez płotki (13.23). Trzecia na mecie Weronika Barcz czasem 13.60 poprawiła rekord życiowy i uzyskała minimum na mistrzostwa świata do lat 20.

Dobre wyniki padły także w biegu na 400 metrów przez płotki. Wygrał Sebastian Urbaniak, który poprawiając o ponad sekundę życiówkę (50.82) zapewnił sobie prawo startu w mistrzostwach Europy U23. Minimum na to wydarzenie uzyskał też trzeci na mecie Krzysztof Hołub – 51.13.

Rekord życiowy 13.57 dał drugie miejsce w konkursie trójskoku Karolinie Młodawskiej. Natalia Mach wynikiem 13.25 zapewniła sobie prawo startu w mistrzostwach Europy do lat 23.

Pełne wyniki: Gliwice