1 / 0

Burghardt wygrywa bieg ze Słowacji do Czech

Jakub Burghardt zwyciężył w biegu ulicznym na dystansie 12 km rozegranym na trasie ze Skalicy (Słowacja) do Hodonina (Czechy). Zawodnik Stali Mielec wyprzedził o 8 sek Jana Kreisinger, b. mistrza Czech na 10000m.

Kolejne lokaty zajęli Polacy: Bogdan Dziuba (Victoria Stalowa Wola) i Artur Błasiński (RLTL ZTE Radom).
Jakub Burghardt w 2003 r. startował w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy na dystansie 10000 m.

Bieg kobiet wygrała mistrzyni Czech, na 5000m i 10000m, Petra Kamínková (43:07) przed swą rodaczką, aktualną mistrzynią świata w biegach górskich, Anną Pichrtową (44:26) i Radką Vodičkową z Brna (45:45).

Sklasyfikowano 290 zawodników z czterech krajów.