1 / 0

Plawgo drugi w rankingu T&FN

Po raz 61. prestiżowe amerykańskie czasopismo Track & Field News ogłosiło ranking 10 najlepszych lekkoatletów w każdej konkurencji. Z ósemki Polaków najwyżej uplasował się Marek Plawgo, przed którym znalazł się tylko Kerron Clement, mistrz świata z Osaki.

Eksperci ustalając ranking biorą pod uwagę wyniki z całego sezonu, a nie tylko z najważniejszej imprezy. W mistrzostwach świata w Osace Marek Plawgo zajął trzecie miejsce, ale w rankingu wyprzedził Feliksa Sancheza z Dominikany. W 2007 r. obaj płotkarze spotkali się 6-krotnie, z bilansem 3:3. Polak znacznie lepiej niż Sanchez spisał się w rywalizacji z zawodnikami amerykańskimi, osiągając z Kerronem Clementem wynik pojedynków 2:2 (Sanchez-Clement 0:5) i z Jamesem Carterem aż 5:0 (Sanchez-Carter 2:4).

Anna Jesień, podobnie jak w Osace, zajęła 3 miejsce w rankingu za mistrzynią świata, Australijką Janą Rawlinson i wicemistrzynią, Julią Pieczonkiną, a sezon zakończyła odnosząc po jednym zwycięstwie nad swymi słynnymi przeciwniczkami. Pozycja Polki nie była zagrożona, tuż za nią sklasyfikowano Rosjankę Jewgieniję Isakową, która w pięciu wspólnych biegach tylko raz okazała się szybsza od zawodniczki AZS-AWF Warszawa.

W rankingu nie utrzymano natomiast kolejności z Osaki w kobiecym skoku o tyczce. Monika Pyrek, czwarta w konkursie, wyprzedziła wicemistrzynię świata Czeszkę Katerinę Badurovą, z którą w całym sezonie uzyskała
6:3. Na drugim miejscu sklasyfikowano Rosjankę Swietłanę Fieofanową (trzecia w Osace), która z Moniką Pyrek osiągnęła remis 4:4 (w jednym konkursie zajęły miejsce ex aequo), a z Czeszką przegrała tylko dwukrotnie (w 11 wspólnych startach).