Menu
1 / 0
Aktualności /

53. PZLA MP U18: Zuzanna Maślana poprawia rekord Polski w pchnięciu kulą

53. PZLA MP U18: Zuzanna Maślana poprawia rekord Polski w pchnięciu kulą

Kulomiotka Zuzanna Maślana (MLKL Płock) poprawiła w drugim dniu mistrzostw Polski U18, które odbywają się we Włocławku, rekord Polski juniorek młodszych pchając 17.50*.

Po udanym starcie w środowych eliminacjach zawodniczka z Płocka wysoką dyspozycję potwierdziła w finale. W drugiej kolejce uzyskała odległość 17.50 i wymazała z tabel sześcioletni rekord Mai Ślepowrońskiej, który wynosił 17.41. Czwartkowy wynik Maślanej plasuje ją na drugim miejscu w tabelach światowych oraz pierwszym wśród Europejek.

W biegu na 400 metrów najlepsza była Anna Matyśkiewicz (55.00). Złoto wśród panów zdobył Mateusz Matera – 49.02.

Wartościowe wyniki padły w konkursie skoku w dal, który co prawda odbywał się przy silnym wietrze wiejącym w plecy. Wygrała Julia Adamczyk, która uzyskała z wiatrem 6.35, a w całym konkursie czterokrotnie przekroczyła 6 metrów. Druga z wynikiem 6.06 była Paulina Kubis, dla której to już drugi srebrny medal włocławskich mistrzostw. W rywalizacji panów wieloboista Patryk Kamionek wygrał z wynikiem 7.13.

Mistrzynią Polski w wieloboju została Mareleen Baas, która w dwudniowych zmaganiach zgromadziła 5443 pkt. i poprawiła tym samym rekord życiowy.

Pełne wyniki: Włocławek

* wynik będzie podlegać procesowi ratyfikacji

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej