1 / 0

Diamentowa Liga w Lozannie: Kiełbasińska trzecia na 200 metrów, Kaczmarek czwarta na 400

Podczas czwartkowego mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie najlepsze miejsce z reprezentantów Polski zajęła Anna Kiełbasińska, trzecia w biegu na 200 metrów. Czwarta w rywalizacji na dwukrotnie dłuższym dystansie była Natalia Kaczmarek.

Rywalizacja na dystansie 200 metrów pań rozgrywana była przy wietrze wiejącym w plecy zawodniczek z siłą 2,5 m/s. W tych warunkach, z czasem 22.78, triumfowała Holenderka Marije van Hunestijn. Polka przybiegła na metę jako trzecia, wyprzedzona jeszcze przez Corinnę Schwab (22.97). Zawodniczka SKLA Sopot uzyskała czas 23.08.

W rywalizacji na 400 metrów Natalia Kaczmarek po świetnym biegu w drugiej części dystansu zajęła czwarte miejsce, z czasem 51.10. To piąty wynik w karierze dwukrotnej medalistki olimpijskiej z Tokio. W Lozannie jedno okrążenie stadionu najszybciej pokonała wicemistrzyni ze stolicy Japonii Dominikanka Marileidy Paulino – 50.40.

Kamila Lićwinko po zaliczeniu w pierwszej próbie 1.89 miała trzy nieudane skoki na 1.92. Ostatecznie Polka, walcząca o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej Diamentowej Ligi, została w Lozannie sklasyfikowana na piątym miejscu. Wygrała Maria Lasitskene – 1.98.

Polska sztafeta pań biegnąca w składzie Marika Popowicz-Drapała, Klaudia Adamek, Paulina Paluch, Marlena Gola zajęła szósta miejsce z czasem 44.38. Wygrały Brytyjki – 42.44. Występem w tej konkurencji karierę zakończyła utytułowana szwajcarska lekkoatletyka Léa Sprunger. Mistrzyni Europy z Berlina w biegu na 400 metrów przez płotki na koniec przygody z wyczynowym bieganiem wystartowała w sztafecie, w której składzie znalazła się także Anna Kiełbasińska.

W skoku o tyczce Piotr Lisek miał tylko jedną udaną próbę. Polak w pierwszym podejściu zaliczył 5.42, a później bezskutecznie atakował 5.62. To pozwoliło mu zająć ósme miejsce. Zwyciężył Amerykanin Nilsen (5.82), a sensacyjnej porażki doznał Szwed Duplantis, który zajął czwarte miejsce z wynikiem 5.62.

Patryk Dobek zajął dopiero dziesiąte miejsce w bardzo mocno obsadzonym biegu na 800 metrów. Polak uzyskał czas 1:50.60. Wygrał Kanadyjczyk Marco Arop (1:44.50), który na mecie bezpośrednio wyprzedził kenijskich medalistów olimpijskich z Tokio.

Kolejny mityng Diamentowej Ligi odbędzie się w sobotę w Paryżu.

Pełne wyniki: Lozanna

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk