Menu
1 / 0
Aktualności /

Hołub-Kowalik i Mrzygłód gwiazdami 23. Memoriału Michała Barty

Hołub-Kowalik i Mrzygłód gwiazdami 23. Memoriału Michała Barty

Mistrzyni olimpijska z Tokio Małgorzata Hołub-Kowalik będzie największą gwiazdą 23. Memoriału Michała Barty, który 12 września odbędzie się w Kołobrzegu. W głównej konkurencji zawodów nie zabraknie najlepszych polskich oszczepników.

Pochodząca z Koszalina Hołub-Kowalik w Tokio zdobyła złoty medal w sztafecie mieszanej oraz srebrny w biegu rozstawnym 4 x 400 metrów. W Kołobrzegu zawodniczka AZS UMCS Lublin pobiegnie na swoim koronnym dystansie – 400 metrów.

Chcemy pokazać mieszkańcom Kołobrzegu lekkoatletykę w najlepszym wydaniu. Małgorzata Hołub jest gwiazdą światowego formatu i jestem pewny, że przyciągnie na trybuny naszego kameralnego stadionu sympatyków sportu. Oprócz niej wystartuje wiele młodych zawodników, ale nie zabraknie też doświadczonych lekkoatletów. W biegu na 100 metrów będzie można zobaczyć m.in. Marikę Popowicz-Drapałę, dwukrotną medalistkę mistrzostw Europy w sztafecie – zapewnia dyrektor zawodów Robert Szpak, przed laty czołowy oszczepnik Polski i mistrz świata juniorów z 2008 roku w tej konkurencji.

Główną konkurencją zawodów będzie rzut oszczepem mężczyzn.

Niestety nie będzie rzucał Marcin Krukowski, który już zakończył sezon, ale będzie go można spotkać w Kołobrzegu. Pod jego nieobecność o kolejny dobry start postara się inny nasz olimpijczyk z Tokio, czyli Cyprian Mrzygłód. Widać u niego coraz lepszą dyspozycję, ostatnio w Sopocie rzucił ponad 80 metrów. Emocji w tym konkursie z pewnością nie zabraknie – mówi Szpak.

Oprócz biegów na 100 i 400 metrów oraz rzutu oszczepem w programie zawodów znajdzie się także skok w dal. Na najlepszych zawodników czekać będą nagrody finansowe oraz rzeczowe.

Początek mityngu w niedzielę 12 września o godzinie 15:00. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny.

Patron mityngu – Michał Barta – był oszczepnikiem, a następnie trenerem tej konkurencji i nauczycielem w kołobrzeskim liceum im. Kopernika. Zmarły w 1996 roku Barta nazywany jest twórcą kołobrzeskiej szkoły oszczepu. Jego wychowankami byli m.in. medalista mistrzostw Polski Mirosław Szybowski oraz finalista olimpijski z Sydney, były wicemistrz świata juniorów oraz rekordzista Polski Dariusz Trafas.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej