Menu
1 / 0
Aktualności /

Fundacja Zdrowy Ruch startuje z programem stypendialnym

Fundacja Zdrowy Ruch startuje z programem stypendialnym

Ruszyła rekrutacja do Programu Stypendialnego „Wybiegaj w Przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch. Program wspiera nastoletnich, utalentowanych biegaczy w rozwoju kariery sportowej. Znacie takich? Podeślijcie im ten artykuł i pomóżcie spełnić ich marzenia! Zgłoszenia do Programu można przesyłać tylko do końca listopada.

- To pierwsza edycja Programu Stypendialnego „Wybiegaj w Przyszłość”. Jesteśmy niezwykle dumni i wdzięczni, że możemy pomóc aż siedmiu młodym biegaczkom i biegaczom – mówi Ada Smokowska, założycielka Fundacji Zdrowy Ruch. – To efekt naszych całorocznych działań i wsparcia Partnerów Fundacji: Banku Pekao S.A., Kanału Sportowego oraz marki Salomon, która poza wsparciem finansowym, przekaże też zestawy sprzętu dla naszych podopiecznych. Niemały udział w stypendiach mają też uczestnicy naszych imprez 1MILA. Dzięki ich wpłatom i zaangażowaniu mogliśmy przekazać rzecz Stypendystów prawie 24 000 zł.

- Szukamy młodych biegaczy, którzy mają talent i chęć do pracy. Dając realne wsparcie finansowe, chcemy dodać im wiarę w swoje marzenia i pomóc im je realizować. Te pieniądze pomogą im się szkolić, wyjeżdżać na zgrupowania i zawody, kupować potrzebny sprzęt, konsultować się ze specjalistami – tłumaczy Magda Sołtys, współtwórczyni Programu. Ale pieniądze to nie wszystko. Fundacja będzie organizować dla Stypendystów także warsztaty i konsultacje, które pozwolą lepiej
i bardziej świadomie budować swoją karierę sportową. – Nasze marzenie to móc w przyszłości oklaskiwać Stypendystów naszego Programu na największych światowych imprezach lekkoatletycznych. Zrobimy co w naszej mocy, by się spełniło! – deklaruje Smokowska.

Rekrutacja_WwP_2

W radzie Programu Stypendialnego, poza jego twórczyniami - Adą Smokowską i Magdą Sołtys, zasiadają także Marek Plawgo, wybitny lekkoatleta, rekordzista Polski 400m ppł i wielki propagator biegania w Polsce oraz Tomasz Smokowski, dziennikarz sportowy.

Zgłoszenia tylko końca listopada!

O stypendia mogą ubiegać się zawodnicy w wieku 14-17 lat (kategorie wiekowe U16 i U18), z obiecującymi wynikami sportowymi w indywidualnych konkurencjach biegowych. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie: https://www.fundacjazdrowyruch.pl/stypendia/formularz-zgloszeniowy/
Regulamin i wszystkie szczegóły dotyczące Programu Stypendialnego „Wybiegaj w Przyszłość” dostępne są na: https://www.fundacjazdrowyruch.pl/stypendia/ Zgłoszenia można wysyłać do 30 listopada 2021. Wyniki rekrutacji poznamy do 31.12.2021 r. Roczne stypendia (1000 zł miesięcznie) będą przyznawane od stycznia 2022 r.

Program „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ” organizuje Fundacja Zdrowy Ruch. Partnerami Programu jest Bank Pekao SA, Salomon, Kanał Sportowy oraz Sportfolio Sp. z o.o. Pierwsza edycja Programu dedykowana jest młodym biegaczom z kat. U16 i U18. Więcej informacji na www.fundacjazdrowyruch.pl/stypendia, a także na Facebooku oraz Instagramie!

Informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej