Menu
1 / 0
Aktualności /

Nie żyją Sławomir Majusiak i Werner Proske

Nie żyją Sławomir Majusiak i Werner Proske

Polski Związek Lekkiej Atletyki ze ogromnym żalem przyjął informację o śmierci znakomitych przed laty biegaczy Sławomira Majusiaka oraz Wernera Proske.

Zmarły w Ostrowie Wielkopolskim Majusiak urodził się w 1964 roku w Jarocinie. Pierwsze sukcesy sportowe osiągnął już jako junior. W 1983 roku zdobył w Schwechat brązowy medal mistrzostw Europy juniorów w biegu na 3000 metrów.  Największe osiągniecie w karierze przyniósł mu rok 1990. Został wówczas w Splicie trzecim zawodnikiem mistrzostw Europy w biegu na 5 000 metrów. Osiągnął wówczas czas 13:22.92, który do dziś jest drugim rezultatem w historii polskiej lekkoatletyki. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski w biegach – tak na stadionie jak i na trasach przełajowych. Reprezentant kraju w pucharze Europy. Tradycje sportowe kontynuowała Jego córka – Julia Dutkiewicz, medalistka mistrzostw Polski w skoku wzwyż.

Pogrzeb Sławomira Majusiaka odbędzie się w sobotę (11 grudnia) o godzinie 12:30 w Wilkowyji (trasa Jarocin-Żerków).

5 grudnia w Łodzi odszedł także Werner Proske. Urodzony w 1933 roku płotkarz i sprinter. Mistrz Polski z 1956 roku w sztafecie 4 x 400 metrów. Były rekordzista Polski w biegu rozstawnym, a także medalista mistrzostw kraju w indywidualnej rywalizacji na dystansie 400 metrów. Członek legendarnego Wunderteamu, reprezentant Polski w szeregu meczów międzypaństwowych. Po zakończeniu kariery szkoleniowiec łódzkich lekkoatletów.

Pogrzeb Wernera Proski odbędzie się 15.12 o godz 10:45 na cmentarzu przy ul. Szczecińskiej w Łodzi.

Cześć Ich Pamięci!

Powrót do listy

Więcej