1 / 0

Tallinn: Sułek umacnia się na prowadzeniu w tabelach światowych

Tydzień po sukcesie we Francji kolejny znakomity start w wieloboju zanotowała Adrianna Sułek – Polka wygrała w niedzielę zawody w Tallinnie i z wynikiem 4598 pkt. umocniła się na pozycji liderki światowych tabel.

Sułek stoczyła w stolicy Estonii pasjonujący pojedynek z Brytyjką Holly Mills. W pierwszej konkurencji wieloboju – biegu na 60 metrów przez płotki – Polka uzyskała trzeci czas wśród startujących – 8.41. Imponująco zaprezentowała się w skoku wzwyż. Wynikiem 1.87 poprawiła rekord życiowy. Kulą pchnęła 12.53, nieco poniżej swoich możliwości. Na rekordowy szlak wróciła jednak w skoku w dal. Miała w nim tylko jedną mierzoną próbę, ale wynikiem 6.15 ustanowiła halowy rekord życiowy. Kolejną "życiówkę” Sułek zanotowała w biegu na 800 metrów – dystans pokonała w 2:14.32. To wszystko przełożyło się na 4598 punktów i… zaledwie jednopunktową przewagę w pięcioboju nad rywalką z Wysp Brytyjskich. Sułek umocniła się na pierwszym miejscu w światowych tabelach. Jak zauważa szkoleniowiec mistrzyni Europy do lat 23 zawodniczka dobrze przepracowała ostatnie miesiące.

Kolejny świetny start Ady. Występy przed tygodniem we Francji i ten z Tallinna utwierdzają nas, że idziemy dobra drogą. Celem w tej części roku są oczywiście halowe mistrzostwa świata w Belgradzie. Póki co moja zawodniczka wykonała naprawdę dużą pracę, aby wystartować w stolicy Serbii – mówi trener Marek Rzepka.

Dwie pozostałe polskie zawodniczki startujące w Tallinnie zajęły piąte (Paulina Ligarska – 4301 pkt.) oraz szóste (Edyta Bielska – 4087 pkt., rekord życiowy) miejsca.

W rywalizacji mężczyzn nieco gorzej niż przed tygodniem zaprezentował się Rafał Horbowicz. Sobotnią część siedmioboju rozpoczął od wyrównania rekordu życiowego w biegu na 60 metrów (7.19). Później jednak uzyskiwał słabsze wyniki i po pierwszym dniu miał na koncie 3201 pkt., o 111 mniej niż w Aubiére. W niedzielę najlepszy rezultat zawodnik Warszawianki uzyskał w biegu na 1000 metrów – poprawił rekord życiowy czasem 2:47.72. Ostatecznie Horbowicz zajął piąte miejsce z wynikiem 5556 pkt. Wygrał Estończyk Hans-Christian Hausenberg (6143 pkt.).

Pełne wyniki: Tallinn

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk