1 / 0

Liévin: Michał Rozmys z minimum na mistrzostwa świata w Belgradzie

Podczas Meeting Hauts-de-France Pas-de-Calais (World Athletics Indoor Tour Gold) w Liévin Michał Rozmys (Barnim Goleniów) wypełnił czasem 3:38.82 minimum na halowe mistrzostwa świata w Belgradzie.

Po świetnym finiszu czwarte miejsce w rywalizacji kobiet na 800 metrów zajęła Angelika Cichocka. Polka uzyskała czas 2:01.52 i otarła się o wynoszące 2:01.50 minimum PZLA na halowe mistrzostwa świata w Belgradzie. W Liévin najlepsza na dystansie czterech okrążeń była Jamajka Natoya Goule – 1:58.46 (najlepszy wynik na świecie w tym sezonie).

Piąty, po bardzo dobrym biegu, był na dystansie 1500 metrów Michał Rozmys. Polak uzyskał czas 3:38.82 i wypełnił minimum na halowe mistrzostwa świata. Drugi z biało-czerwonych, Marcin Lewandowski, był siódmy (3:44.87). Zwyciężył Norweg Jakob Ingebrigtsen, który czasem 3:30.60 ustanowił halowy rekord świata.

W biegu na 800 metrów kończący karierę Adam Kszczot – uhonorowany przed rozpoczęciem zawodów przez organizatorów mityngu – zajął szóste miejsce w serii A. Polak, który przez trzy okrążenia biegł na końcu stawki, uzyskał czas 1:48.06. Rywalizację wygrał Mariano García (1:46.29).

Konkurs tyczkarzy Piotr Lisek zaczął od zaliczenia w drugiej próbie 5.36. Później Polak w pierwszym skoku pokonał 5.51, w drugim 5.61 oraz w ponownie w pierwszym 5.71. Ataki na wynoszące 5.81 minimum na halowe mistrzostwa świata zakończyły się niepowodzeniem i podopieczny Marcina Szczepańskiego został sklasyfikowany na szóstym miejscu. Wygrał Amerykanin Christopher Nilsen – wicelider światowych tabel (6.02).

Klaudia Siciarz w finale biegu płotkarskiego zajęła szóste miejsce z czasem 8.19. Nieco szybsza Polka była w eliminacjach, w których osiągnęła 8.16. W Liévin zwyciężyła Francuzka Laeticia Bapte – 8.00.

Na dystansie 60 metrów przez płotki Damian Czykier z czasem 7.67 zajął szóste miejsce w pierwszym biegu eliminacyjnym i nie awansował do finału.

Pełne wyniki: Liévin

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk