1 / 0

Dariusz Nożyński najlepszy w biegu 6-godzinnym

W dniu 23 kwietnia 2022 r. na Stadionie Śląskim odbyła się III edycja biegu „6 godzin pełnej MOCY” będąca jednocześnie 1. PZLA Mistrzostwami Polski na dystansie czasowym 6 godzin.

W biegu przewidziano także oficjalny międzyczas na dystansie 50 km. Wyjątkowa formuła biegu (dwie grupy biegnące jednocześnie po różnych torach) i wysoka ranga nadana przez IAU (SILVER LABEL – delegat Jacek Będkowski, dyrektor ds. komunikacji IAU) przyciągnęła na start niemal całą czołówkę polskich biegaczy ultra. Byli także zaproszeni goście z zagranicy dopełniający mocną grupę pretendentów do rekordowych wyników.

Zawodnicy walczyli także o miejsca w kadrach narodowych swoich krajów na zbliżające się Mistrzostwa Świata na dystansie 100 km w Bernau/Berlin i Mistrzostwa Europy na dystansie 50 km w Hiszpanii.

Mistrzem Polski na dystansie czasowym 6 godzin został Dariusz Nożyński. Wygrał ten bieg już po raz trzeci, poprawiając rekord Polski, który wynosi obecnie 95,004 km (średnia 3:47 min/km). Wyprzedził Andrzeja Piotrowskiego (88,020 km) i Filipa Jańczaka (84,846 km).

Mistrzynią Polski została Magdalena Ziółek uzyskując wynik 73,728 km. Druga była Patrycja Bereznowska (73,288 km), a trzecia – Justyna Wrażeń (72,491 km).

Zwyciężczynią biegu wśród kobiet, została reprezentantka Czech, Hana Vicarova, która wynikiem 79,132 km ustanowiła rekord swojego kraju na tym dystansie czasowym.

Rekord Polski na dystansie 50 km na stadionie został poprawiony przez Wojciecha Kopcia. Jego wynik to 2:55:47.

Poprawiono także kilka rekordów Polski w kategoriach wiekowych.

Link do wyników: Chorzów