Menu
1 / 0
Aktualności /

Adrianna Sułek liderką po I dniu Memoriału Wiesława Czapiewskiego

Adrianna Sułek liderką po I dniu Memoriału Wiesława Czapiewskiego

Adrianna Sułek (AZS UMCS Lublin) jest liderką siedmioboju po pierwszym dniu rywalizacji na 1. Memoriale Wiesława Czapiewskiego (World Athletics Combined Events Tour Gold) w Bydgoszczy.

Polka start na stadionie Krzyszkowiaka zaczęła od pokonania 100 metrów przez płotki 13.70. Później świetnie skakała wzwyż – początkowe wysokości pokonywała w pierwszych próbach, by w trzeciej zaliczyć 1.84. Ostatecznie zmagania zakończyła poprawiając rekord życiowy wynikiem 1.87. W pchnięciu kulą było nerwowo – najpierw niemierzona próba, później pchnięcie na zaliczenie i ostatecznie 13.20. Tutaj musiała uznać jednak wyższość koleżanki z grupy Marka Rzepki, czyli Julii Słockiej, która popisała się próbą na 13.30. Na koniec dnia Sułek przebiegła 200 metrów w 24.34 i po czterech konkurencjach ma 3777 punktów.

To dla mnie bardzo istotna impreza. Pierwszy dzień – przyzwoity. Jestem zadowolona, bo mamy połowę maja. Ciekawa jestem co przyniesie jutrzejszy dzień mówiła po sobotniej części zmagań podopieczna Marka Rzepki, halowa wicemistrzyni globu.

W rywalizacji mężczyzn Paweł Wiesiołek wycofał się po trzech konkurencjach (11.17-7.15-14.85). Po pierwszym dniu najlepszym z Polaków jest zatem Jacek Chochorowski (3794 pkt.). Liderem wielobojowych zmagań jest Czech Ondřej Kopecký, który ma na koncie 4057 pkt.

Dokończenie 1. Memoriału Wiesława Czapiewskiego w niedzielę. Transmisja w KP Sport.

Bydgoszcz, Maciej Jałoszyński / foto: Grzegorz Kowalski (LOC)

Powrót do listy

Więcej