1 / 2

Ponad 6000 pkt. Sułek i Ligarskiej w wielobojowych mistrzostwach Polski

Ponad 6000 pkt. Sułek i Ligarskiej w wielobojowych mistrzostwach Polski Ponad 6000 pkt. Sułek i Ligarskiej w wielobojowych mistrzostwach Polski

Adrianna Sułek (Brda Bydgoszcz) i Paulina Ligarska (SKLA Sopot) przekroczyły barierę 6000 punktów podczas wielobojowych mistrzostw Polski w Warszawie. Bliska dokonania tego była także trzecia w rywalizacji Edyta Bielska (SKLA). Mistrzem kraju w dziesięcioboju został Rafał Horbowicz (KS Warszawianka).

Liderki siedmioboju drugi dzień zaczęły od rekordowego konkursu skoku w dal. Cała trójka poprawiła „życiówki” – Sułek osiągnęła 6.34, Ligarska i Bielska 6.10. W rzucie oszczepem Sopocianki spisały się lepiej od liderki uzyskując 46.53 i 41.91. Sułek konkurs ten zakończyła z wynikiem 39.33. Bieg na 800 metrów, po pasjonującym finiszu, wygrała Edyta Bielska (2:10.11) przed Adrianną Sułek (2:10.74). Trzecia była Paulina Ligarska (2:13.16). Ostatecznie mistrzynią Polski, z drugim wynikiem w karierze 6423 pkt., została zawodniczka Brdy Bydgoszcz. Srebrny medal zdobyła Paulina Ligarska – jej wynik 6241 pkt. jest słabszy zaledwie o 9 punktów od minimum PZLA na mistrzostwa Europy w Monachium. Podopieczna Michała Modelskiego ma jednak realne szanse na start w Bawarii dzięki pozycji w rankingu. Trzecie miejsce zajęła Edyta Bielska – 5945 pkt. Ta zawodniczka zdobyła też złoto w kategorii U23.

Drugi dzień rywalizacji panów zdominował Rafał Horbowicz. Lider po sobotnich zmaganiach wygrał wszystkie niedzielne konkurencje, dodatkowo poprawiając rekordy życiowe w rzutach dyskiem (45.74) oraz oszczepem (59.82). Ostatecznie zgromadził rekordowe 7760 pkt. i zdobył złoty medal. Drugi był Jacek Chochorowski (7260 pkt.), a trzeci Mateusz Murias (6669 pkt.), który wywalczył także mistrzostwo kraju w kategorii młodzieżowców.

Pełne wyniki: Warszawa

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk