Menu
1 / 0
Aktualności /

Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy U18 Jerozolima 2022

Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy U18 Jerozolima 2022

Czterdzieścioro jeden zawodników zostało powołanych do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy U18. Zawody w Jerozolimie odbędą się pomiędzy 4 i 7 lipca.

W składzie polskiego zespołu nie zabrakło m.in. tyczkarza Michała Gawendy, który zaimponował podczas seniorskich mistrzostw Polski w Suwałkach poprawiając rekord Polski U18 wynikiem 5.40. W składzie znajduje się też utalentowany sprinter Marek Zakrzewski, czy miotaczki Anna Kicińska i Julia Michałowska (na zdjęciu). Polska wystawi w Jerozolimie obie sztafety.

Cieszy postawa młodych zawodników w pierwszej części sezonu. W kilku konkurencjach minima uzyskało wielu sportowców, a zgodnie z przepisami w mistrzostwach możemy wystawić tylko dwójkę. Wysyłamy do Izraela solidny skład, który powinien pokusić się o dobre wyniki – zapewnia Marcin Góra, odpowiedzialny w PZLA za szkolenie młodzieży.

Mistrzostwa Europy U18 wracają do kalendarza po czteroletniej przerwie. Impreza zaplanowana na 2020, później przeniesiona na 2021, nie odbyła się z powodu pandemii (gospodarzem miało być Rieti). Zawody w Jerozolimie potrwają od 4 do 7 lipca.

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej