Menu
1 / 0
Aktualności /

Lekkoatleci w reprezentacji na EYOF w Bańskiej Bystrzycy

Lekkoatleci w reprezentacji na EYOF w Bańskiej Bystrzycy

Lekkoatleci mają być mocnym punktem reprezentacji Polski podczas olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy (EYOF). Pod koniec lipca w Bańskiej Bystrzycy na stadionie lekkoatletycznym zobaczymy dwudziestu ośmiu biało-czerwonych.

W składzie znaleźli się m.in. świetnie dysponowana w sezonie halowym sprinterka Maja Woźniak (Vectra Włocławek), tyczkarka Lilly Nichols (SKLA Sopot), biegaczka Lena Pajęcka (WLKS Wrocław), czy oszczepnik Roch Krukowski (KS Warszawianka).

Podczas poprzedniej edycji EYOF-u, w 2019 roku w Baku, biało-czerwoni lekkoatleci odnotowali najlepszy w historii start w rozgrywanym od 1991 roku festiwalu. Zdobyli wówczas 8 medali – 5 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy. To przełożyło się na zwycięstwo w klasyfikacji medalowej lekkoatletyki na EYOF. Medale lekkoatletów stanowiły ponad połowę dorobku całej reprezentacji startującej w stolicy Azerbejdżanu.

16. Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy, przeniesiony na bieżący rok z sezonu 2021, odbędzie się w ostatnim tygodniu lipca w Bańskiej Bystrzycy, na Słowacji.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej